Greqi/ Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve

Autoritetet greke raportojnë se gjatë ditës së fundit pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi. Ndërkohë janë shënuar 156 raste të reja, prej të cilave 13 janë identifikuar në pikat doganore.

Bëhet me dije se 42 qytetarë janë të intubuar, moshe mesatare e të cilëve është 69 vjeç, 10 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. Ditën e djeshme 4 persona e humbën betjën me koronavirus, ndërsa u shënuan 144 raste të reja.