E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Greqi/ Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve

Autoritetet greke raportojnë se gjatë ditës së fundit pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi. Ndërkohë janë shënuar 156 raste të reja, prej të cilave 13 janë identifikuar në pikat doganore.

Bëhet me dije se 42 qytetarë janë të intubuar, moshe mesatare e të cilëve është 69 vjeç, 10 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. Ditën e djeshme 4 persona e humbën betjën me koronavirus, ndërsa u shënuan 144 raste të reja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...