E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

lista

Përfundon takimi Basha-Kryemadhi/ PD dhe LSI do garojnë më vete në 25 prill

Kryetari i Partisë Demokratike ka zhvilluar një takim 90 minutësh në selinë blu, me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Mësohet se në...

Kryemadhi: LSI dhe PD do të dalin me dy lista të veçanta

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se Partia Demokratike dhe forca politike që ajo drejton, do të dalin me dy lista në zgjedhjet parlamentare...

UEFA publikon 20 klubet më të mira në historinë e Champions League

Reali i Madridit nuk ka konkurrntë, kur bëhet fjalë për Ligën e Kampionëve. Galaktikët kanë arritur ta ngrejë plot 13 herë trofeun prestigjioz për...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Publikohet ekstrakti i dytë i listave

Ministria e Brendshme publikoi sot, ekstraktin e dytë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25 Prill 2021. Çdo qytetar mundet...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Publikohet ekstrakti i parë i listave zgjedhore, votojnë mbi 3 milionë shqiptarë

Ministria e Brendshme ka publikuar sot ekstraktin e parë listave zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i...

PD publikon listën, 39 kandidatë për 12 mandate në Vlorë

Vlora, një qark me 12 mandate deputetësh do të votojë të dielën për 39 kandidatë potencialë për deputetë. Demokratët kanë të drejtë të votojnë në...

Zbardhet lista, emrat që votohen nga antarësia e PD në qarkun e Dibrës

Pas publikimit të listave për kandidatët për deputetë në qarkun e Kukësit, Partia Demokratike ka zbardhur listën për qarkun e Dibrës. Nesër në Qarkun e...

PD nis votimin e kandidatëve nga anëtarësia, del lista e qarkut të Kukësit

Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve të qarkut të Kukësit, të cilët do të votohen nga anëtarësia. Anëtarët e PD në Kukës janë thirrur...

Ndryshime në listën e Shqipërisë, Kumbulla do të grumbullohet

Të hënën, kombëtarja shqiptare e futbollit do të nisë grumbullimin për dy ndeshjet e para të këtij sezoni të Ligës së Kombeve, mes problemeve...

Të fundit

Mbi 60% e rusëve nuk duan Sputnik V, e konsiderojnë Covid-in si armë biologjike

Pothuajse dy të tretat e rusëve nuk janë të gatshëm të marrin vaksinën Sputnik V të Rusisë dhe rreth i njëjti numër beson se...

75 mln euro humbje/ Skuadra italiane heq dorë nga ndërtimi i stadiumit të ri

Gjatë mbylljes së bilancit për vitin 2020, bordi i drejtorëve të Romës njoftoi se ata nuk do të shkojnë më përpara me projektin për...

Meta: Kush prek votën dhe provokon sovranin, do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”. Kreu i Shtetit u njoh me përpjekjet e kësaj...

Sfidat e mëdha që ka përpara qeveria e Albin Kurtit

Nga: Bruna Celic “Center for European Policy Analysis” Që kur Kosova shpalli pavarësinë e saj nga Serbia në vitin 2008, ajo ka mbajtur 6 palë...

Tenderi i ushqimeve, SPAK merr të pandehur 3 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes,...