E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka bërë të gjitha betejat e duhura për të bërë të mundur çrrënjosjen e një sistemi.

I ftuar në emisionin ”Zonë e Lirë”, Salianji u shpeh se difrencën në këto zgjedhje e bënë biznesmeni Aqif Rakipi dhe kreu i PSD, Tom Doshi i cili është shpallur non grata nga SHBA-të.

Ndër të tjera, Salianji tha se disa nga njerëzit që kryeministri Edi Rama i kishte vendosur në listat e PS, i kishin kërkuar Bashës që t’i vinte në listat e PD.

Ervin Salianji: ”Nuk merret dhe nuk gjykohet kurrë disidenti pse nuk bëre më shumë. Basha i ka bërë të gjitha betejat e duhura për të bërë të mundur çrrënjosjen e një sistemi… Ka një diskutim të qartë që bëhet me etapa. PD tani që nuk është mbyllur procesi zgjedhor nuk mund të flasi për çfarë do bëjë. DASH ka shpallur non grata Tom Doshin, ai dhe Aqif Rakipi janë diferenca në këto zgjedhje. Këta njerëz që i ka Rama sot në lista, pjesën e krimit, i janë lutur PD-së dhe Bashës për të qenë pjesë e listave të PD. Tani nëse doni një pushtet që ndërron logon dhe të jetë prap shok i Tom Doshit… jo pra, ne do sjellim ndryshimin.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...