E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

arratisje

Tentativa e arratisjes tek 313, pezullohen nga puna 6 efektivë

Detaje të reja janë mësuar nga hetimi për tentativën e arratisjes së dy të dënuarve, Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri nga burgu 313 në...

Lidhën çarçafët dhe i bënë gërshet, zbardhet skema e arratisjes nga burgu 313

Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri, tentuan dje të arratiseshin nga burgu 313, por përpjekja dështoi. Ata kishin prerë çarçafët dhe i kishin gërshetuar, por...

I arratisur prej 3 vitesh, Gruevski hap kompani biznesi në Hungari (Foto)

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski është përshtatur mës së miri me jetin e tij në Hungari, teksa tashmë ai ka hapur edhe...

Zaev: Qeveria hungareze ndimoi Gruevskin që të arratiset nga Maqedonia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë një intervistë për “Deutsche Welle”, ku edhe ka folur për arratisjen e paraardhësit të tij,...

Prangat Pappasit, si u zbulua plani i arratisjes së deputetit të Agimit të Artë

Ish-deputeti grek të Agimit të Artë, Christos Pappas, i njohur edhe si një armik i betuar i shqiptarëve, u prangos më 1 korrik pasi...

”Është arratisur”/ Detaje mbi zhdukjen e shefit të antidrogës së Ulqinit

Zbardhen detaje të reja në lidhje me zhdukjen e shefit shqiptar të antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin, Rudolf Elezovic. Mediat malazeze, bëjnë me dije se...

U shoqërua nga policia për vrasjen e Çakës, arratiset 39-vjeçari (Emri)

Një 39-vjeçar, i shoqëruar nga policia në kuadër të hetimeve për ekzekutimin e Everest Çakës në Elbasan, ka mundur që të arratiset nga ambientet...

Berisha tregon skenarin: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë gjithë skenarin sipas tij, për pasojat e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin “Zgjedhje 2021”, Berisha u...

Goditi policët dhe u arratis nga komisariati, arrestohet 30-vjeçari (Emri)

Policia e Tiranës ka arrestuar sot Rilian Lalën, të riun që u arratis nga komisariati nr.1 në kryeqytet, me datë 4 janar 2021. Ai është...

E dinin në burg/ Shqiptari i rrezikshëm shtang policinë greke

Alket Rizai, i cili dihej se ishte në burg është pikasur mbrëmjen e djeshme nga policia greke, pasi ky i fundit ndodhej në një...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...