E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

”Është arratisur”/ Detaje mbi zhdukjen e shefit të antidrogës së Ulqinit

Zbardhen detaje të reja në lidhje me zhdukjen e shefit shqiptar të antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin, Rudolf Elezovic.

Mediat malazeze, bëjnë me dije se Elevoviç kishte lidhje me një grup trafikantësh, dhe ishte bërë gati kërkesa për t’u thirrur në Prokurori. Sipas hetuesve, ai mund të jetë arratisur në mënyrë që t’i shmangej arrestimit nga autoritetet policore.

Mësohet se Elezoviç është i përfshirë në trafikun e drogës prej 1.5 ton marijuanë, të cilët u kapën pak kohë më parë në kuadër të operacionit “Kurthi”, ku u arrestuan 24 persona.

Një nga të arrestuarit është shprehur se Elezović, për çdo kilogramë të lëndës narkotike të trafikuar merrte përqindje të cilën me pas e ndante me kolegët.

I zhdukur që prej datës 27 maj

Rudolf Elezoviç, ka humbur kontaktet me familjen nga data 27 maj. Kontaktin e fundit e ka pasur me një të afërm të tij mbrëmjen e 27 majit, dhe se ka pritur që në afërsi të zonës se Pentarit në lumin Buna një person te vijë edhe ta marrë, qe ta transportojë me varkë në anën e Malit të Zi. Nga ai moment ka humbur çdo kontakt.

Elezoviç ka humbur në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, në zonën mes fshatrave Pentar dhe Reç. Kohët e fundit ai ka punuar se sektorin e anti-trafikut në policinë e kufirit të Malit të Zi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...