E enjte, 29 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

albana fico

Drejtoresha e ISHP-së: Covid nën kontroll, mosha e 3-të ‘shembull’ për maskat

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico ka folur në lidhje me situatën aktuale të krijuar prej pandemisë Covid-19, duke thënë se gjërat janë nën kontroll...

Nga nesër maskat me detyrim, zbardhet udhëzimi dhe vlera e gjobës

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico, në një dalje për mediat ka sqaruar, një ditë para hyrjes në fuqi të vendimit, se ku, kur dhe...

A ka mungesë testesh? Fico: Protokollet janë të qarta, ja kur bëhet tamponi

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka komentuar diskutimet e shumta që bëhen lidhur me rritjen e numrit të testimeve për koronavirusin...

27 pacientë të shtruar tek Infektivi, mes tyre 3 ushtarë shqiptarë të KFOR të ardhur nga Kosova

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico ka bërë me dije se momentalisht ndodhen 27 pacientë të shtruar në spitalin e Infektivit. Ajo theksoi...

Soreca i dorëzon ISHP-së kitet e testimeve nga BE

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca i ka dorëzuar sot drejtoreshës së ISHP-së, Albana Fico, 20 mijë kitet e testimeve si donacion nga Bashkimi Evropian. Përmes...

Shqipëri/ 1 gazetar i infektuar me COVID-19

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico, ka zbuluar se një gazetar rezulton i infektuar me koronavirus. Fico ka bërë me dije se ai është në...

Drejtoresha e ISHP: Një tjetër i prekur me koronavirus doli negativ nga testet

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico ka folur në lidhje me gjendjen e personave të infektuar nga koronavirusi në vend. E ftuar në...

Rëndohet situata në Shqipëri/ Drejtoresha e ISHP: Mos neglizhoni masat tona

Albana Fico, Drejtore e Institutit të Shëndetit Publik tha se në këtë institut janë të gjitha kapacitetet për të përballuar situatën e koronavirusit. Në një prononcim...

“Kemi skenarë deri në pandemi”, masat e ndërmarra për koronavirusin në Shqipëri

Teksa qytetarët janë në ankth se nëse vendi preket nga koronavirusi, a do jenë në gjendje mjekët të përballojnë këtë fluks, një përgjigje ka...

Manastirliu qetëson qytetarët për maskat/Drejtoresha e ISHP: Risku është i ulët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka informuar qytetarët në lidhje me gjendjen e masave mbrojtëse për koronavirusin në vend. Gjatë fjalës së saj në mbledhjen...

Të fundit

“Sigurimi i Shtetit instaloi pajisje radioteknike për të na përgjuar”

Sajmir Maloku Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i...

Partitë e reja si një “rilindje” për opozitën

Nga: Alfred Peza Krijimi i partive të reja politike, po përjetohet me emocione të përziera, nga grupe të ndryshme shoqërore në varësi të raporteve të...

“Ne ia dolëm”, Agron Llakaj me bashkëshorten shërohen nga COVID-19

Agron Llakaj së bashku me bashkëshorten, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë kanë qenë të infektuar, dhe tashmë...

Lëreni Lulin, të ketë të paktën armiqtë e vet

Nga: Mero Baze I gjithë ky debati mbi agresionin e Lulzim Bashës ndaj Topallit, Patozit, Murrizit apo Hajdarit, vlen si debat etik, por nuk është...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Rezarti rikthehet në “Shiko Kush Luan” (VIDEO)

Pas largimit të tij nga emisioni “Shiko Kush Luan”, Rezart Veleshnja ka qenë emri më i lakuar në mediat rozë. Menjëherë vendin e aktorit...