E diel, 22 Maj, 2022
26.5 C
Tirana

Etiketa

Zoran zaev

Zoran Zaev jep dorëheqjen si kryeministër (Dokumenti)

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dorëzuar në Parlament dorëheqjen e tij pas humbjes së partisë së tij Socialdemokrate, në zgjedhjet lokale...

Marrëveshjet e “Open Balkan”, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka takuar sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe...

“Ballkani i Hapur” në Beograd, Zaev zëvendësohet nga Dimitrov

Sot dhe nesër pritet të zhvillohet në Serbi takimi i radhës për “Open Balkan” mes tre vendeve, Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Menjëherë...

Pësoi humbje të madhe në zgjedhje, jep dorëheqjen Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, dha dorëheqjen të dielën pasi partia e tij humbi në raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin...

“Miku im Rama e paralajmëroi në Shqipëri”, Zaev: Maqedonia do preket nga kriza

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar qytetarët për rritje të çmimeve për shkak të krizës globale. Zaev u shpreh se as...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Detaje/ Rama, Zaev dhe Vuçiç do të nënshkruajnë marrëveshje ndërshtetërore

Kryeminsitri Edi Rama, ndodhet për një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të homologut të tij, Zoran Zaev. Në Shkup, dy krerëve...

Negociatat/ Zaev: Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut

Kryeminsitri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se është e padrejtë pë Shqipërinë, që të penalizohet në rrugën e saj drejt integrimit evropian,...

Zaev: Qeveria hungareze ndimoi Gruevskin që të arratiset nga Maqedonia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë një intervistë për “Deutsche Welle”, ku edhe ka folur për arratisjen e paraardhësit të tij,...

Foli shqip në sesionin e PE/ Zaev kritikon Xhaferin: Pres sqarime prej tij

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka kritikuar kryeparlamentarin Talat Xhaferi, pasi ky i fundit foli në gjhuën shqipe, gjatë fjalimit të tij...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...