E mërkurë, 19 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

zgjodhi

Kabashi, “tradhtari” që zgjodhi Italinë: Kam gjak shqiptar, ja e vërteta e refuzimit

Elvis Kabashi është një ndër futbollistët që ka lënë një shije mjaft të hidhur te tifozët e kombëtares kuqezi. Ai ishte pjesë e Juventusit...

Tallet me flamurin kuqezi pasi zgjodhi Greqinë, Roshi fshin komentet e fansave të irrituar

Leonidas Rosi, futbollisti me origjinë shqiptare braktisi menjëherë kuqezinjtë në momentin që mori vesh se ishte grumbulluar në listën e Greqisë U-21. Babai i...

Zgjodhi Greqinë dhe “ngrohu stolin”, grekët: Durmishaj siguroi jetën, tani i gjejmë klub

Fillimisht zgjedhja e tij ishte kuqezi, por më pas gjithçka ndryshoi dhe Fiorin Durmisha zgjodhi të përfaqësojë fanellën e Greqisë në rang kombëtaresh. Për...

“U çmenda kur mësova që zgjodhi Greqinë”, Bushi flet për Durmishajn

Trajneri i Kombëtares nën 21-vjeç, Alban Bushi ka folur për mediat greke mbi zgjedhjen që kam bërë Fiorin Durmishaj, i cili zgjodhi kombëtaren greke...

Ftoi Kastratin para Selmanit, zgjedhjet e Panuccit plot mistere

Kombëtarja shqiptare është duke u përballur me një numër të madh mungesash dhe lëndimesh në prag të ndeshjes me Skocinë dhe Uellsin. Fillimisht ishte...

Zgjodhi Gjermaninë, mesfushori shqiptar shënon eurogol nga… (Video)

Skuadra e Bayer Leverkusen dhe Hanoverin janë ndeshur ditën e sotme në një ndeshje shumë të ndezur dhe që i pati të gjitha. Nerva...

“Tradhtoi” ngjyrat kuqezi për Greqinë, sot Mihaj është në listën e Panuccit (Video)

Enea Mihaj, mbrojtësi pogradecar është një nga risitë në grumbullimin që ka bërë Panucci për dy ndeshjet e radhës të vlefshme për Ligën e...

Zgjodhi Zvicrën, Albian Ajeti nxjerr blof Panuccin dhe FSHF-në

Futbollisti me origjinë shqiptare Albian Ajeti i cili luan në Superligën Zvicerane në skuadrën e Bazelit, se fundmi ka dhënë një intervistë për mediat...

“Të dielën e dasmave, biri yt zgjodhi qiellin”, përlot shkrimtarja: Ky lajm, plumb…

Një dhimbje që prek çdo zemër, një humbje që nuk kapërdihet është ajo e ikjes së pakthyeshme të një fëmije. Jo pak mesazhe ngushëlluese...

Kullat në Tiranë, BIRN: Veliaj zgjodhi oligarkët para qytetarëve

Edhe politikani më mediokër e di se për të fituar zgjedhjet është e nevojshme të bëhen premtime të mëdha, të cilat japin zgjidhje për...

Të fundit

Kur Papa…dhe Erdogani flasin për vëllazëri…

Nga: Mentor Nazarko Vizita e djeshme e Presidentit Erdogan si gjithmonë nxiti polemika të shumta, disa të përsëritura. Ato fillojnë me reagimet fejsbukiane për datën...

Analiza e “Reuters”: NATO do të ketë rol dytësor nëse Rusia pushton Ukrainën

NATO-ja ka të ngjarë të përforcojë praninë e trupave të saj në Detin e Zi dhe Baltik, duke shmangur sulmet kibernetike nëse Rusia do...

Shtohet tensionet/”S’do haj nga dora jote”, agravon debati mes Ilirit e Monikës

Për shkak të mungesës së higjenës, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” janë dënuar mëngjesin e sotëm. Ata duhet të lajnë me dorë...

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin aq të suksesshëm?

Historia e Napoleon Bonapartit është e pabesueshme. I lindur në një familje modeste fisnikësh në ishullin e Korsikës, ai i ngjiti shpejt shkallët e...

Aksidentohet autobusi me 29 pasagjerë shqiptarë në Bullgari

Një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova, është aksidentuar në qytetin e Kyustendilit. Mediat bullgare raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur...