E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Tallet me flamurin kuqezi pasi zgjodhi Greqinë, Roshi fshin komentet e fansave të irrituar

Leonidas Rosi, futbollisti me origjinë shqiptare braktisi menjëherë kuqezinjtë në momentin që mori vesh se ishte grumbulluar në listën e Greqisë U-21. Babai i lojtarit ka kontaktuar me trajnerin Alban Bushi, duke i njoftuar edhe ndryshimin e planit.

Nuk mbaron këtu irritimi i tifozëve shqiptar me lojtarin në fjalë. Shumë përfshirje të Italisë dhe Greqisë në emrin dhe mbiemrin e tij, kurrsesi që Shqipëria mund të zinte vend për djaloshin nga Saranda.

Një prej lojtarëve grek, Nikolas Vafeas ka postuar flamurin shqiptar dhe atë italian, duke i treguar paksa nga përkatësia e tij Rosit, që kishte postuar foto duke përfaqësuar Greqinë. Mesa duket tashmë këtij lojtari i vjen për të qeshur kur përmendet Shqipëria, por këtë gjë nuk e pritën mirë tifozat shqiptar. Shumë prej tyre kanë komentuar në profilin e Roshit duke i kërkuar shpjegim për veprimet e tij, por vetë futbollisti u kujdes që të fshihej gjithçka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...