E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Ish-deputetja e PD-së del kundër opozitës: Mos e vrisni më Rudinën!

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Arbjola Halimi, ka apeluar ndaj liderëve opozitarë, të mos luftojnë kundër Rudinës, pasi lufta kundër saj është kundër demokracisë.

Me anë një shkrimi të ndjerë, ajo e nis me një kërkesë bazike, që të mos e ‘vrasin’ më Rudinën. Mes rreshtave, ish-deputetja thotë se Rudina Hajdari e ka paguar me jetën e saj, teksa humbi babanë.

“Vendimi i saj personal as e humb e as e zbeh sakrificën që Rudina me jetën e saj pa baba dhe babai i Rudinës, heroi ynë, Azem Hajdari ka bërë për vendin”, shkruan ajo ndër të tjera.

Po kështu, Arbjola Halimi i jep goditjen përfundimtare atyre që e kanë kundërshtuar, dhe e kanë kritikuar, brenda radhëve të PD-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...