E mërkurë, 22 Shtator, 2021
23.5 C
Tirana

Etiketa

Xhafaj

Fidel Ylli dhe Ervin Bushati pa mandat, Xhafaj dhe Rakipi iu zënë vendin

Siç dhe dallohet në tabelën e mëposhtme të KQZ-së, dy deputetët Fidel Ylli dhe Ervin Bushati mbesin pa mandat të ri. Sidomos ky i fundit...

Votat preferenciale / Xhafaj, Rakipi e Boçi shënojnë surprizën e zgjedhjeve

Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi nga PS dhe Luçiano Boçi nga PD janë tri emrat që i kanë dhënë kuptim votimit preferencial në një...

Njësia 10 në Tiranë votoi elektronikisht, ja rezultati

Është shpallur rezultati përfundimtar në njësinë 10 në Tiranë. Në këtë njësi ka fituar Partia Socialiste bindshëm me 6007 vota. Partia Demokratike ka marrë 4550 vota....

COVID-19/ Xhafaj: Jo vetëm qytetarët, duhet të ndëshkohen edhe autoritetet

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ditën e sotme ishte i pranishëm në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve. Xhafaj komentoi ndërhyrjet në Kodin Penal, teksa theksoi...

Fatmir Xhafaj flet për dorëheqjen e tij dhe për një komplot brenda maxhorancës

Ish-ministri i Brendshëm, socialisti Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen lidhur me vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen nga posti i rëndësishëm që mbante...

“Fol me Rrugën e Elbasanit”, Meta zbulon telefonatën me Xhafajn

Presidenti Meta, teksa kujtoi debatet për Reformën në Drejtësi kur ai ishte kryetar i Kuvendit, ka zbuluar edhe telefonatën me Xhafajn. Ai deklaroi në...

Reforma në Drejtësi, Xhafaj: Periudha tranzitore do të kapërcehet shumë shpejt

Ish-Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, mori pjesë në prezantimin e dy volumeve të kolanës së botimeve...

Të qeshura me gazetaren, ish-ministri Xhafaj tregon për çfarë ka nevojë

Me plot zhvillime të këndshme ka qenë edhe rubrika zbavitëse për këtë të shtunë në emisionin “Kjo Javë” në News24. Në fokus kanë qenë...

Zgjedhja e anëtarëve të KLP, Xhafaj: Garanci e fortë…

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka reaguar pas zgjedhjes së 6 anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Xhafaj, si ish-kryetar i Komisionit që hartoi...

“Xhafaj iku se filloi të kafshojë. Ja gjeneralët që i shpëtuan prangave”

“Fatmir Xhafaj u largua nga Edi Rama prej drejtimit të Ministrisë së Brendshme për shkak se ‘filloi të kafshojë’”, deklaroi Sali Berisha mbrëmjen e...

Të fundit

“Prisni të dalë ndonjë i dënuar”, Klodiana Lala zbulon skandalin te 313-ta

Klodiana Lala, me anë të fotove të shpërndara në rrjetin social, ka paralajmëruar për ndonjë ngjarje të mundshme kriminale, pasi nuk është aspak surprizë...

Ç’është kjo seancë?KPK lexonte shkarkimin e tij, prokurori përplaset me gardën

Ndërsa kryesuesja e trupës së KPK kishte filluar seancën duke konstatuar mungesën e subjektit, prokurori Dritan Gina u shty me forcë mes oficerëve të...

Serbët vijojnë protestat/Meta: Palët të kapërcejnë tensionet

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar mbi tensionet në veri të Kosovës, pasi qeveria Kurti vendosi reciprocitetin e targave të automjeteve me Serbinë....

Problemi me targat/ Çfarë thotë Marrëveshja e Brukselit?

Vendimi i autoriteteve të Kosovës për të zbatuar masa reciprociteti ndaj automjeteve me targa të Serbisë, që hyjnë në Kosovë, ka nxitur protesta të...

Makthi i Berishës nga një ndëshkim i ri amerikan

Nga: Mero Baze Sali Berisha po përpiqet t’i dalë përpara një ndëshkim të ri të mundshëm nga presidenti i SHBA, Joe Biden, i cili ka...