E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

vota

”Votuesit janë klientë”/ Haxhiu: Të gjitha partitë blejnë vota

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste e cila siguroi 74 mandate, ndërsa Partia Demokratike 59. Lëvizja Socialiste pati një tkurrje të...

Vlonjatët i hoqën PS-së 6.700 vota, por rënia e LSI i shpëtoi mandatin

Partia Socialiste fitoi më pak vota se sa katër vjet më parë në Qarkun e Vlorës, ndërsa Partia Demokratike në opozitë arriti një nga...

Zgjedhjet/ Ja sa vota morën kandidatët e PS, PD dhe LSI

Nga: Renato Çaushi Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, përfunduan me fitoren e Partisë Socialiste, e cila arriti që të fitonte 74 mandate, duke siguruar qeverisjen...

Berisha: Ish-ministri i LSI-së ka hedhur 10 milionë euro për të blerë vota

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit ish-ministri i LSI që tani aderon në radhët e PS-së, Lefter Koka...

Deklaroi se ka shitur votën, shoqërohet në polici qytetari nga Lezha

Një qytetar është shoqëruar në polici ditën e sotme për shkak se deklaroi se ka shitur votat e familjarëve në këmbim të 200 mijë...

U përfshinë në listën “Basha”, sa vota i sollën PD-së aleatët

Pas ndryshimeve Kushtetuese dhe në Kod Zgjedhor të bëra nga mazhoranca në Kuvend, në zgjedhjet e 25 prillit opozita u fut me një listë...

Bashkim Fino votohet edhe pas vdekjes në qarkun e Fierit

COVID-i i mori jetën ish-deputetit socialist Bashkim Fino, por pavarësisht kësaj mbështetësit e tij nuk e kanë braktisur pas vdekjes. Mësohet se ai ka grumbulluar...

Vasili denoncon: Votat e LSI po numërohen për kandidatët e PS (Foto)

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka bërë së fundmi një denocnim, duke thënë se në Durrës po ndodh diçka e tmerrshme sa i takon...

Procesi i numërimit për votat e kandidatëve, ja 10 më të votuarit

Pas përfundimit të procesit të numërimit të votave për partitë politike, tashmë në të gjithë vendin ka nisur numërimi për kandidatët. Në qarqe të caktuara,...

Zgjedhjet / Ja sa vota të pavlefshme kishte secili qark, kryeson Tirana

Në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri janë numëruar 83 mijë e 19 vota të pavlefshme në total. Tirana 18 mijë e 442 vota Durrësi 7...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...