E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

vonesa

Vonesa me prodhimin e vaksinës BioNTech: Sahin kërkon shpejtimin e procesit

CEO i BioNTech thotë se prodhimi i vaksinave ka nevojë të bëhet edhe më i shpejtë "Ne nuk ishim të përgatitur për të prodhuar doza...

Vetëvendosja: Do e dërgojmë emrin e kryeministrit tek Presidenti pa vonesa

Pavarësisht se ende nuk ka një koalicion qeverisës në Kosovë, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka njoftuar se së shpejti do të dërgojë...

Haradinaj: Dialogu duhet të jetë pa vonesa dhe pa kushte

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur në favor të vazhdimit të dialogut me Serbinë mirëpo, sipas tij, ai duhet të jetë...

Euronews: A mundet që vonesat me vendet e Ballkanit të minojnë BE-në?

“Ëndrrat për të hyrë në Bashkimin Evropian mund të zbehen për Shqipërinë pasi vende si Franca dhe Holanda qëndronte ftohtë kur vjen puna tek...

Anulime dhe vonesa, ç’duhet të dini për fluturimet nga Rinasi drejt Italisë

Nëse keni planifikuar të udhëtoni drejt Italisë ditën e nesërme, kini parasysh se mund të ketë vonesa, por edhe anulime. Lajmi bëhet i ditur nga...

Rreziqet që vijnë nga vonesa e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Nga Aleksandar Ivkoviç, “European Western Balkans” Shtyrja e hapjes së negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, mungesa e vullnetit për liberalizimin e...

Video/Vonesa dhe sorollatje në aeroport, gazetari italian mbështet shqiptarët

Qytetarët që udhëtojnë me linjën ajrore  "Blue Panorama", u duhet të përballen me pritje pa fund. Sorollatjet i bëjnë udhëtarët që shpesh të reagojnë...

Video/Lamtumirë vonesa, shpiket avioni super i shpejtë

Një aeroplan pasagjerësh i shpikur se fundmi mund të udhëtojë për 6,500 km / h, dhe një fluturim nga Australia në Evropë mund të...

S’do ta besoni/ Ja sa kohë shpenzojnë femrat në mëngjes, për veshjen e duhur

Është tipike e një femre kur thotë që nuk ka asgjë për të veshur, ndërkohë që dollapi është plot. Ndonëse ato kanë shumë mënyra...

Vonesa e pagave të pedagogëve, Mynyr Koni ndryshon mendje?

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka dhënë arsye dhe argumentime të ndryshme lidhur me vonesën e pagave të pedagogëve të Universitetit të...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...