E diel, 29 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Etiketa

Vizite

Vizita në Kishën e Shën Lledrit, Meta: U luta për shëndetin e shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Kishën e Shën Lledrit në Spiten-Prull, e cila është rinkonstruktuar. Meta u shpreh se kjo kishë...

Hoti vizitë zyrtare në Vatikan, takon edhe homologun Conte

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Vatikan dhe në Itali. Nga zyra e kryeministrit njoftojnë se nesër Hoti do...

Çështja e detit/ Ministri i Jashtëm i Greqisë, Dendias në Tiranë më 20 tetor

Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias, pritet të vizitojë Tiranën më 20 tetor, bëjnë të ditur burimet për Ora News. Një nga temat kryesore...

Komisioneri Varhelyi sot në Tiranë, zbardhet agjenda

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi, do të zhvillojë sot pasdite një vizitë zyrtare në Tiranë. Zyrtari i lartë...

Grenell: Donald dhe Ivanka Trump do të vizitojnë Serbinë

Delegacioni amerikan është duke qëndruar sot në Serbi, pas vizitës së djeshme në Kosovë. Bëhet me dije se ata kanë mbajtur një takim me presidentin...

Lleshaj vizitë në Liban, kërkon ndihmë për shpëtimin e fëmijëve shqiptarë në Siri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ndodhet në një vizitë zyrtare në Liban, ku është takuar me homologun e tij Mohammad Fahmi. Sipas mediave libaneze, Lleshaj...

Konflikti për Mesdheun Lindor/ Mike Pompeo vizitë në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Athinë në datat 25-27 shtator. Bëhet me dije se në fokus të...

Meta mesazh të fortë nga Dibra: T’i dalim zot këtij vatani

Presidenti Ilir Meta ka vizituar Zall Dardhën në Dibër, fshat për të cilin ka kënduar edhe Qerim Sula. Përmes një postimi në Facebook, kreu i...

Rama bën një vizitë të papritur në Turqi

Kryeministri Rama ka zhvilluar pasditen e sotme një vizitë të paparaljamëruar drejt Turqisë. Burime të Abc News konfirmojnë udhëtimin por ende nuk dihet qëllimi i...

Trump vizitë në Kosovë pas nënshkrimit të marrëveshjes

Pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Kosovën dhe Serbinë, presidenti Donald Trump ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtetet. Serbia dhe Kosova normalizuan sot lidhjet ekonomike,...

Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...