E enjte, 26 Nëntor, 2020
0 C
Tirana

Etiketa

vizat

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Lajm i mirë pas marrëveshjes, Prishtina: SHBA do të heqë vizat për kosovarët

Ministri kosovar i Drejtësisë, Selim Selimi, shprehet se Kosova tashmë ka hyrë në programin e SHBA-së për heqjen e vizave. Sipas tij, tashmë janë vetëm...

Ambasada gjermane në Tiranë pezullon vizat, ja si do veprohet për rastet urgjente

Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane ka njoftuar sot në rrjetet sociale pezullimin e aktivitetit të saj, si pasojë e pandemisë. Situata...

“Turp për BE-në që mban peng Kosovën”, Rama ashpërson tonet (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar gjuhën ndaj BE-së, në lidhje me mos liberalizimin e vizave të Kosovës. Në konferencën e përbashkët mes tij dhe...

Ambasada Amerikane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar pezullimin e shërbimeve për qytetarët amerikanë. Duke reaguar ndaj sfidës mbarë botërore lidhur me situatën e rëndë nga...

Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me këtë shtet

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë, të cilët tashmë do të kenë mundësi të ikin pa viza në një tjetër shtet. Bëhet me...

Portugalia pezullon lëshimin e vizave për shtetasit iranianë

Ministria e Jashtme e Portugalisë tha se ka pezulluar lëshimin e vizave hyrëse për shtetasit iranianë dhe se ka rritur sigurinë në konsullatën e...

Komisioni Evropian refuzoi kërkesën e Holandës, reagon menjëherë Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e Komisionit Evropian për të hedhur poshtë kërkesën e ngritur nga Holanda për rikthimin e regjimit...

KE refuzon kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë

Më 31 maj Holanda dorëzoi zyrtarisht në Komisionin Evropian kërkesën e saj për pezullimin e lëvizjes së lirë të qytetarëve shqiptarë në zonën Shengen. Një...

Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm/ Kujdes me mashtrimet për vizat amerikane!

Ambasada ka përcjellë një njoftim të rëndësishëm, duke kërkuar që qytetarët të jenë vigjilent kur kontaktohen nga faqe të rreme për vizat amerikane. Ambasada Amerikane...

Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...