E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Ambasada gjermane në Tiranë pezullon vizat, ja si do veprohet për rastet urgjente

Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane ka njoftuar sot në rrjetet sociale pezullimin e aktivitetit të saj, si pasojë e pandemisë.

Situata në vendin tonë është përkeqësuar prej javësh, me numër të lartë të infektuarish dhe viktimash.

Ambasada gjermane njofton qytetarët se për procedurat e mëtejshme, do të dilet në një njoftim të dytë.

Në njoftimin në fjalë thuhet se personat e prekur nga mbyllja e zyrës, do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi.

Njoftimi

+++ Informacion i rëndësishëm +++
Prejt ditës së sotme, e hënë 20 korrik 2020, nisur nga gjendja aktuale Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese. Personat e prekur nga mbyllja e zyrës do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi. Ne do të informojmë përmes faqes së internetit apo Faceboouk-ut sapo zyra të rinisë veprimtarinë e saj. Lutemi për mirëkuptimin tuaj. Në raste urgjente konsullore mund të na kontaktoni përmes numrit të shërbimit të gatshëm 068 202 9109. Lutemi për mirëkuptimin tuaj që përmes këtij numri nuk mund të japim informacione rreth datave të aplikimit apo procedurave për vizë.

+++ Ëichtige Information +++
Die Pass- und Visastelle der Deutschen Botschaft Tirana ist aufgrund der aktuellen Lage aus Präventionsgründen ab heute, Montag, 20. Juli 2020, geschlossen. Von dieser Schließung betroffene Personen ëerden zum schnellstmöglichen Zeitpunkt einen neuen Termin erhalten. Ëir ëerden umgehend via Ëebseite und Facebook informieren, sobald ëir den Betrieb ëieder aufnehmen. Ëir bitten um Ihr Verständnis.
In konsularischen Notfällen sind ëir über unseren Bereitschaftsdienst 068 202 9109 für Sie erreichbar. Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass ëir dort keine Auskünfte zu Terminen oder Visumverfahren geben.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...