E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Momente tensioni, policia prish festën e tifozëve të Tiranës (VIDEO)

Menjëherë pas shpalljes të Tiranës kampione, tifozët bardheblu kane qenë të papërmbajtur, ndërsa kanë dalë për të festuar te Sheshi “Nënë Tereza”.

Sakaq, të shumtë kanë qenë tifozët të cilët kanë vijuar festën në rrugët e kryeqytetit. Por gëzimi nuk mund të zgjaste gjatë, pasi policia ka ndërhyrë, ndërsa po jetojmë në periudhë pandemie.

Në orët e vona të mbrëmjes ka pasur tension mes tifozëve dhe policisë, me këta të fundit që kanë vendosur edhe të arrestojnë tifozë, duke krijuar irritim tek pjesa tjetër.

Dy ndeshje përpara përfundimit të Kategorisë Superiore, kryeqytetasit janë shpallur kampion.

Kjo vjen pas humbjes së skuadrës së Kukësit mbrëmjen e djeshme përballë Vllaznisë me rezultatin 1-0.

Humbja e ka shtuar diferencën e pikëve mes dy vendeve të para, ku Tirana kryeson me 69 pikë, 7 pikë larg Kukësit. Tirana i kthehet titullit kampion pas 11 vitesh.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...