E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Paundi, euro dhe dollari amerikan kushtojnë më pak! Franga mbetet e pandryshuar

Në tregun valutor vendas, monedhat e huaja kanë njohur rënie përballë lekut shqiptar. Përjashtim bën vetëm franga zvicerane që qendron në nivelet e javës së kaluar. Dollari amerikan blihet me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë.

Ndërkohë, Euro blihet me 123.80 lekë dhe shitet me 124.40 lekë duke njohur rënie në krahasim me javën e kaluar, ndërsa paundi britanik blihet me 134.90 lekë dhe shitet me 136.50 lekë.

Ndërkohë Franga zvicerane blihet me 114.40 lekë dhe shitet me 115.40 lekë duke qendruar në nivele të pandryshueshme në krahasim me javën e kaluar. /SCAN

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjermani: Teste të shpejta kundër Co*id-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...