E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

kursi i kembimit

Ndryshon kurba e valutave kryesore. Forcohet dollari, ndërsa paundi humbet pikë

Monedha europiane vazhdon ditën e sotme të ruaj po të njëjtat vlera, sikurse edhe një ditë më parë duke u blerë këtë mëngjes me...

Kursi i këmbimit/ Rënie drastike e paundit britanik, humbet gati 2 pikë brenda natës

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në vlera konstante, duke u blerë këtë të premte me 123.8 lekë dhe duke u shitur me...

Java mbyllet negativisht për dollarin, euron dhe frangën. Paundi britanik nuk luhatet

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në rënie, duke u blerë këtë të premte me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.4...

Dobësimi i dollarit apo forcimi i euros, çfarë po ndodh në tregjet monetare

 Nga: Adrian CIVICI Kohët e fundit, në tregjet monetare ndërkombëtare, por edhe në tregun monetar modest shqiptar, janë shfaqur disa shqetësime e pikëpyetje që kanë...

Kursi i këmbimit/ Bie euro por rritet paundi britanik

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet 108.10 lekë dhe shitet 109 lekë, ndërsa euro blihet 123.60 lekë dhe shitet 124.30 lekë. Në krahasim me...

Paundi, euro dhe dollari amerikan kushtojnë më pak! Franga mbetet e pandryshuar

Në tregun valutor vendas, monedhat e huaja kanë njohur rënie përballë lekut shqiptar. Përjashtim bën vetëm franga zvicerane që qendron në nivelet e javës...

Paundi dhe Dollari fitojnë 1 pikë brenda natës, forcohen Euro me Frangën

Kjo e mërkurë ka shënuar një dobësim të monedhës vendase, pasi të gjitha valutat e huaja janë forcuar ndjeshëm krahasuar me një ditë më...

Paundi dhe Dollari fitojnë pikë, dobësohet ndjeshëm monedha evropiane

Kjo e martë ka regjistruar një rënie të ndjeshme për monedhën evropiane e cila ka humbur 0.7 pikë në raport me një ditë më...

Kursi i këmbimit/ Dobësohen ndjeshëm Franga dhe Dollari

Kjo javë ka nisur negativisht për valutat e huaja, pasi të gjitha kanë regjistruar rënie të ndjeshme të vlerës në raport me javën e...

Kursi i këmbimit valutor/ Euro, Paundi dhe Dollari ‘përmbysin’ Lekun

Mes java ka regjistruar një kthesë të kursit të këmbimit, duke ndjekur një linjë progresive për të gjitha valutat e huaja. Monedha europiane është forcuar...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...