E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

kursi i kembimit

Paundi në rënie të lirë, euro dhe dollari nuk luhaten

Monedha europiane vijon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera, sikurse edhe një ditë më parë duke u blerë këtë mëngjes sërish...

Rënie e fortë për paundin britanik, euro e nis javën pozitivisht

Monedha europiane e ka nisur këtë javë pozitivisht, duke u blerë këtë mëngjes me 123.5 lekë dhe duke u shitur me 124 lekë, krahasuar...

Dobësohen euro dhe dollari amerikan, paundi forcohet ndjeshëm

Monedha europiane këtë të martë, ka shënuar një rënie të lehtë të vlerës në raport me ditën e hënë, duke u blerë këtë mëngjes...

Si ka nisur kjo javë për euron, paundin, dollarin dhe frangën

Monedha europiane nuk ka regjistruar luhatje të vlerës këtë fillim jave, duke mos shfaqur luhatje të vlerës këtë mëngjes teksa blihet sot sërish me...

Java nis negativisht për dollarin amerikan, paundi fiton pikë

Monedha europiane nuk ka regjistruar luhatje të vlerës këtë fillim jave, pasi vazhdon sërish edhe ditën e sotme të blihet me 123.4 lekë dhe...

Rënie e fortë tek valutat kryesore, paundi britanik fiton pikë

Këtë të martë, monedha europiane ka regjistruar një rënie të lehtë të vlerës krahasuar me dje, duke u blerë sot me 123.4 lekë dhe...

Ndryshon kurba e valutave kryesore. Forcohet dollari, ndërsa paundi humbet pikë

Monedha europiane vazhdon ditën e sotme të ruaj po të njëjtat vlera, sikurse edhe një ditë më parë duke u blerë këtë mëngjes me...

Kursi i këmbimit/ Rënie drastike e paundit britanik, humbet gati 2 pikë brenda natës

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në vlera konstante, duke u blerë këtë të premte me 123.8 lekë dhe duke u shitur me...

Java mbyllet negativisht për dollarin, euron dhe frangën. Paundi britanik nuk luhatet

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në rënie, duke u blerë këtë të premte me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.4...

Dobësimi i dollarit apo forcimi i euros, çfarë po ndodh në tregjet monetare

 Nga: Adrian CIVICI Kohët e fundit, në tregjet monetare ndërkombëtare, por edhe në tregun monetar modest shqiptar, janë shfaqur disa shqetësime e pikëpyetje që kanë...

Të fundit

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...