E shtunë, 26 Shtator, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

euro

Kursi i këmbimit/ Rënie drastike e paundit britanik, humbet gati 2 pikë brenda natës

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në vlera konstante, duke u blerë këtë të premte me 123.8 lekë dhe duke u shitur me...

Rënie e fortë e paundit britanik. Dobësohet euro ndërsa dollari fiton pikë

Kjo e hënë ka regjistruar luhatje të përgjithshme tek valutat kryesore. Monedha europiane është dobësuar nga java e kaluar, duke u blerë sot me...

Java mbyllet negativisht për paundin dhe dollarin. Nuk luhatet monedha europiane

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në kuota të qëndrueshme dhe konstante, duke u blerë sërish edhe sot me 123.8 lekë dhe duke...

Dollari merr ‘kthesën’, fiton rreth 1 pikë brenda natës. Forcohet ndjeshëm edhe paundi

Këtë të mërkurë, monedha europiane shfaqet më e fortë se një ditë më parë, pasi blihet sot me 123.8 lekë dhe shitet me 124.4...

Kursi i këmbimit/ Rënie e fortë e dollarit amerikan, ndërsa paundi dhe euro nuk luhaten

Kjo e martë nuk ka regjistruar luhatje për monedhën europiane, e cila vazhdon edhe sot të blihet me 123.7 lekë dhe të shitet me...

Dobësohet ndjeshëm dollari amerikan, paundi fiton pikë

Monedha europiane e ka nisur këtë javë në vlera të qëndrueshme, pasi vazhdon edhe këtë të hënë të blihet me 123.7 lekë dhe të...

Java mbyllet negativisht për dollarin, euron dhe frangën. Paundi britanik nuk luhatet

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë në rënie, duke u blerë këtë të premte me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.4...

Dobësimi i dollarit apo forcimi i euros, çfarë po ndodh në tregjet monetare

 Nga: Adrian CIVICI Kohët e fundit, në tregjet monetare ndërkombëtare, por edhe në tregun monetar modest shqiptar, janë shfaqur disa shqetësime e pikëpyetje që kanë...

Ndryshime të ndjeshme në tregun valutor/ Forcohet dollari, paundi humbet pikë

Kjo e hënë ka shënuar ndryshime të ndjeshme në tregun valutor vendas, duke filluar me monedhën europiane e cila është dobësuar këtë të hënë...

Rritje e fortë e paundit britanik! Euro nuk ndryshon por dollari bie

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104 lekë dhe shitet me 105.10 lekë duke njohur një rënie të lehtë në krahasim me...

Të fundit

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Beratit, merrte rryshfet për të liruar të burgosurit

Është pezulluar nga detyra drejtori i Burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi i cili akuzohet “për kryerjen e veprimeve arbitrare”. Këlliçi nuk i raportonte sjelljet e...

Futi drogë për një të dënuar, arrestohet stomatologu i burgut 313

Është arrestuar nga Policia stomatologu i burgut 313 në Tiranë, pasi ka futur drogë në ambientet e kësaj IEVP-je për një të dënuar. Mësohet se...

Erëra të forta dhe rreshje shiu, Veliaj thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta kanë shkaktuar probleme dhe në Tiranë, ku disa pemë janë rrëzuar duke dhe kanë vështirësuar...

Ngritja e Gjykatës së Lartë, KLGJ: Vijon procedura e verifikimit të kushteve për kandidatin

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur procedurat për ngritjen në detyrë në Gjykatën e Lartë, nga radhët e juristëve të spikatur, për tre pozicione...