E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

PS, PD dhe LSI rikthehen në tryezën e bisedimeve, Rama shfaqet me maskë të zezë (FOTO)

Kryeministri Edi Rama sapo ka mbërritur në mbledhjen e Këshillit Politik. Ai u shfaq me maskë te zezë e ndërsa në daljet e tij të fundit, është kujdesur duke zbatuar rregulloren e Ministrisë së Shëndetësisë.

Në këtë takim, pritet të diskutohen ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita parlamentare, të mbështetura edhe nga mazhoranca.

Mazhoranca insiston në miratimin e ndryshimeve kushtetuese që kanë të bëjnë me hapjen e listave, dhe heqjen e koalicioneve parazgjedhore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E rëndë në Tiranë: Automjeti përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet ka përplasur këmbësoren 10 vjeçare e cila ndërroi jetë si pasojë e...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën...

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...