E martë, 4 Gusht, 2020
25 C
Tirana

Etiketa

keshilli politik

Këshilli Politik/ PS refuzon propozimin e opozitës për hapjen 100% të listave

Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës jashtëparlamentare, i cili mundëson hapjen e listave 100 %, pa ndryshime të tjera në formulën e koalicioneve...

Mbledhja e Këshillit Politik/ Opozita paraqet propozimin e saj

Opozita e Bashkuar ka propozuar sot në mbledhjen e Këshillit Politik, amendamentin për hapjen 100% të listave të kandidatëve. Opozita ka theksuar se çdo ndryshim...

Mblidhet sërish Këshilli Politik, takimi u kërkua nga PD

Këshilli Politik është mbledhur sërish sot në një takim të radhës. Bëhet me dije se mbledhja ka nisur në orën 18:00. Takimi i cili u...

Opozita kërkoi mbledhje të Këshillit Politik, reagon Gjiknuri

Pak më herët, opozita jashtëparlamentare kërkoi që të mblidhet Këshilli Politik. Ndërkohë së fundmi, lidhur me këtë kërkesë ka reaguar Përfaqësuesi i PS-së në KP,...

Këshilli Politik/ Hajdari: Mora garanci nga PS-ja që listat do të hapen 100%

Deputetja Rudina Hajdari shprehet se ka marrë garanci nga Partia Socialiste se listat do të hapen 100%. Në përfundim të mbledhjes së Këshillit Politik, Hajdari...

PS kërkoi mbledhjen e Këshillit Politik, opozita konfirmon pjesëmarrjen

Damian Gjiknuri, bashkëkryetari i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, ka kërkuar mbledhjen e grupit negociator ditën e martë në orën 11:00 në sallën Ovale...

PS i kërkon Bashës 28 firma deputetësh, për hapjen e plotë të listave

Partia Socialiste nuk ka pranuar të mbështesë propozimin e Partisë Demokratike për listat 100 % të hapura. Bëhet me dije se përfaqësuesi i PS-së, Damian...

“Më fto zyrtarisht, jo me Twitter”/ Meta i kërkon Ramës ftesën për në Këshillin Politik

Presidenti Ilir Meta është shprehur i gatshëm të bëhet pjesë e Këshillit Politik, nëse merr një ftesë zyrtare. Gjatë fjalës së tij në konferencën për...

“Vazhdo punën duke mos rënë pre e asnjë provokimi”, Meta jep sinjalet pas takimit me Bashën

Pa bërë publik më herët se do të mbante një takim me kryedemokratin Basha, presidenti Meta ka zbardhur temën e diskutimit mes palëve. Ky...

PS i përgjigjet opozitës së bashkuar, Gjiknuri ‘vë kushtin’

Përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjiknuri, me anë të një  emaili ka konfirmuar se mbledhja e Këshillit do të bëhet në orën 17:30 në pallatin...

Të fundit

Shkon në 50 numri i të viktimave nga shpërthimi në Liban

Ministria libaneze e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 50 numri i personave që kanë humbur jetën, si pasojë e shpërthimit të...

A do të jenë shqiptarët pjesë e Qeverisë serbe

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit në Serbi, presidenti Aleksandar Vuçiç dhe përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga jugu i Serbisë, dukej se kishin gjetur një...

“Danimarka nuk duhet të rihapet më tej”

Zyrtarët shëndetësorë në Danimarkë thanë të martën se nuk mund të rekomandojnë kalimin në fazën tjetër të rihapjes së shoqërisë, raportoi media daneze Ingenioeren. "Nga...

Tortura e berishëve, përballë Tahirit, Ndroqit dhe Libanit

Nga Mero Baze Postimi i fundit i Sali Berishës është për Saimir Tahirin dhe pushimet e tij në Kurvelesh. Ka postuar një fotomontazh, ku ish...

Porti ku ndodhi shpërthimi në Bejrut kishte një rëndësi jetike

Shpërthimi i madh që ndodhi sot në Bejrut ka shkaktuar mjaft lëndime në njerëz dhe dëme të shumta ekonomike. Të paktën 25 persona raportohet të...