E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Rama ulur krah Hajdarit dhe Gjiknurit, Basha “kokë më kokë” me Avdullah Hotin

Detaje të reja janë zbardhur nga mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore në Pallatin e Kongreseve. Rama është ulur krah Damian Gjiknurit dhe Rudina Hajdarit në Këshillin Politik.

Përballë tij qëndron opozita, PD-LSI me përfaqësuesit e saj në Këshill. Takimi sapo ka nisur dhe pritet të diskutohen në radhë ndryshimet Kushtuese dhe pikëpamjet e palëve.

Paralelisht me mbledhjen e Këshillit Politik në Tiranë, kryedemokrati Basha po zhvillon një takim në Kosovë me kryeministrin Avdullah Hoti.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një vizitë dy ditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Co*id-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Sipas raportit ditor, të infektuar me koronavirus janë shënuar...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Nga: Skënder Minxhozi Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn. Fjala është për mërrëdhëniet e kryeministrit Edi...