E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Jam i dështuar”, Nishani e nxjerr blof Ramën, i publikon videon

Ish-presidenti Bujar Nishani nuk i cilëson dështime mospërmbushjen e premtimeve të PS-së dhe kryeministrit Edi Rama, por mashtrime.

Ai ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, një pjesë të një interviste të kryeministrit Edi Rama në “Opinion”.

Nishani thotë se është radha e popullit të dënojë mashtruesin. Në video dëgjohet moderatori Blendi Fevziu, i cili i numëron të gjitha premtimet e bëra nga Rama, të cilat nuk janë realizuar. Fevziu i cilëson si dështim, e ndërsa Rama thotë me ironi ”Jam i dështuar”.

Statusi

Ka vetëm një pasaktësi këtu 👇!
Nuk ka një dështim, Jo !
Eshtë vetëm një mashtrim !
Mashtrim i rëndë ndaj një populli !
Mashtrimi dënohet !
Tashmë rradha e popullit të dënojë mashtruesin !
#TëRingrenëShqipërinë 🇦🇱

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...