E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Basha nis me premtimet: Kur të vij në pushtet, do të heq tarifën e Rrugës së Kombit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, kanë mbajtur një konferencë për mediat.

Basha premtoi se nëse vjen në pushtet, një ndër vendimet e para që do të marrë do të jetë heqja e tarifës së Rrugës së Kombit. Ai e ka konsideruear si një veprim të padrejtë që rrënon ekonominë shqiptare, dhe ngadalëson shkëmbimin ekonomik.

“Një ndër vendimet e para që do të marrë si kryeministër, do të jetë heqja e taksës dhe traut në Rrugën e Kombit.

Një vendim i padrejtë që rrënon në ekonomi dhe ngadalëson shkëmbimin ekonomik.

Vizita ime është paksa e vonuar, por vij pas një ftese të kryeministrit Hoti, por edhe presidentit Thaçi, Osmanit dhe krerëve të partive politike në Kosovë”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...