E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Detajet/ Shpërthimi i mjetit në Durrës, kamerat e sigurisë filmuan autorin

Pamjet filmike të siguruara nga një biznes, do bëjnë të mundur zbardhjen në kohë reale të ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës, lidhur me hedhjen në erë të një mjeti.

Policia njoftoi pak më herët se është tentuar të dëmtohet me lëndë djegëse mjeti tip “Reno”, në pronësi të shtetasit me inicialet A.C.

Por kjo ngjarje ka marrë një tjetër rrjedhë, pasi kamera e sigurisë së një biznesi pranë ka konstatuar autorin, raporton “abcnews.al”. Autori është një djalë i ri me kapele në kokë dhe që ecte me biçikletë. Autori në ecje e sipër është filmuar duke hedhur lëndën plasëse poshtë makinës.

Policia po analizon pamjet filmike të siguruara, për të identifikuar autorin dhe për të hedhur dritë mbi ngjarjen. Po kështu do të merren në pyetje edhe dy shoferët e makinave të parkuara aty pranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...