E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

Dollari

Dollari zbret në nivelin më të ulët në gati tre vjet

Monedha e gjelbër ka shënuar një tjetër rënie në tregun e brendshëm edhe gjatë ditës së sotme, ndryshe nga euro që ka ndalur nënçmimin. Sipas...

Rënie e përgjithshme për të gjitha valutat e huaja

Monedha europiane ka shënuar një rënie ditën e sotme krahasuar me një ditë më parë, duke u blerë sot me 122.7 lekë dhe duke...

Euro zbret në nivelin më të ulët që para fillimit të pandemisë

Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro...

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja. Dobësohet Paundi britanik

Monedha europiane e ka mbyllur javën në rritje, duke u blerë sot me 123.4 lekë dhe duke u shitur me 124 lekë në raport...

Kursi i këmbimit/ Bie euro por rritet paundi britanik

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet 108.10 lekë dhe shitet 109 lekë, ndërsa euro blihet 123.60 lekë dhe shitet 124.30 lekë. Në krahasim me...

Paundi, euro dhe dollari amerikan kushtojnë më pak! Franga mbetet e pandryshuar

Në tregun valutor vendas, monedhat e huaja kanë njohur rënie përballë lekut shqiptar. Përjashtim bën vetëm franga zvicerane që qendron në nivelet e javës...

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja, dobësohet dollari amerikan

Kjo javë është mbyllur pozitivisht për monedhën europiane e cila blihet këtë të premte me 123.7 lekë dhe shitet me 124.3 lekë, sipas kursit...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Euro, Paundi nuk luhatet

Monedha europiane vazhdon edhe këtë të enjte të dobësohet pasi është blerë me 123.6 lekë dhe është shitur me 124.3 lekë në raport me ditën e djeshme. Ndërkaq edhe...

Vazhdojnë të zhvlerësohen paundi dhe dollari, euro nuk luhatet

Monedha europiane vazhdon të ruaj të njëjtat vlera sikurse një ditë më parë, pasi blihet edhe sot me 123.8 lekë dhe shitet me 124.3...

Dollari humbet 1.5 pikë, zhvlerësohen ndjeshëm Paundi e Franga

Kjo e premte ka nisur pozitivisht vetëm për monedhën europiane, e cila është blerë sot me 123.7 lekë dhe është shitur me 124.5 lekë,...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...