E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

vetes

E pabesueshme/ Bill Gates i bën vetes dhuratën aspak të zakontë

Bill Gates, i njohur gjerësisht si njeriu i dytë më i pasur në botë, i ka bërë vetes një dhuratë aspak të zakontë. Ai ka...

Sa leje ndërtimi i dha shteti vetes

Rreth 20% e vlerës së  lejeve të ndërtimit të dhëna gjatë vitit 2018 e përbënin ndërtimet e dhëna për klientët shtetëror. Pjesën më të...

Një i ri i vendos flakën vetes para Shtëpisë së Bardhë (VIDEO)

Një person i vendosi flakën vetes para Shtëpisë së Bardhë, ndërsa ndërhyrja e menjëhershme e forcave të policie e shpëtoi. Pas shuarjes së flakëve...

Foto/ Majlinda Bregu feston 45-vjetorin, i bën vetes urimin e “guximshëm”

Një ditë më parë ish-deputetja demokrate Majlinda Bregu ka festuar ditëlindjen e saj të 45. Në një foto të postuar nga e bija, Majlinda...

“Akuzuat se u blenë votat në 25 qershor”, Vasili-OSBE-së: Pse del kundër vetes?

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së bërë nga OSBE-ja pak minuta më parë për çështjen e djegies...

Tmerr në Fier, babai i ngul thikën vetes në shtëpinë e vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, ku një i moshuar i ka dhënë fund jetës. Viktima është një 93-vjeçar, i cili ka...

Shoku i kombëtares flet për kalimin e Modric tek Interi: Ai është Zot i vetes

Interi prezantoi edhe blerjen e mbrojtësit kroat Sime Vrsaljko, i cili kaloi nga Atletico Madrid tek zikaltërit këtë verë. Tek Interi duket se po...

Harroi mikrofonat, kroati i bën “gropën” vetes: Ajo vajza mbrëmë… (Video)

Dejan Lovren dhe Sime Vrsaljko kanë bërë një gafë të madhe në konferencën për shtyp. Ata harruan që mikrofonat janë të ndezur dhe vazhdojnë...

Vrau dhe varrosi prostitutën, shqiptari me jetë të dyfishtë i bëri gropën vetes

Krimineli shqiptar Erjon Sejdiraj, tashmë 40-vjeç , i dënuar për vrasjen e një prostitute tashmë ai do të duhet të përballet me një dënim...

Shqiptarja i bën ‘gropën’ vetes, si ia shiti foshnjën avokatit homoseksual

Përfundon pas hekurave një grua shqiptare, 31 vjeçare, e cila i shiti foshnjën e saj ende pa lindur një avokati të njohur në Itali,...

Të fundit

Ish-Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO. Ajo është zgjedhur zëvendëspresidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, duke u...

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...