E shtunë, 23 Janar, 2021
11 C
Tirana

E pabesueshme/ Bill Gates i bën vetes dhuratën aspak të zakontë

Bill Gates, i njohur gjerësisht si njeriu i dytë më i pasur në botë, i ka bërë vetes një dhuratë aspak të zakontë.

Ai ka blerë jahtin e quajtur “Aqua” me një vlerë marramendëse prej 645 milion dollarësh.

Jahti do të dalë në det të hapur në vitin 2024 dhe është ekologjik.

Ky super-jaht është i gjatë 113 metra dhe përfshin një hapësirë për 14 të ftuar, 31 anëtarë të ekuipazhit, një palestër, studio për yoga, sallon bukurie dhe një pishinë gjigande.

Do thoni ju, pse e quajtëm të pazakontë…

Ja pse!

Gates kur bën pushime gjithnjë preferon të marrë jahte luksoze me qira dhe kjo është hera e parë që ai i bën vetes një dhuratë të tillë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosovë: Rritet numri i të infektuarve, tre persona humbin jetën nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë  ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 379 raste te reja me...

‘Shqipëria e Madhe’/ Ambasada ruse në Tiranë reagon për deklaratën e Haradinaj

Ambasada Ruse në Tiranë, ka reaguar pas deklaratës së bërë nga ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”. Sipas këtij institucioni,...

I prekur nga Covid/ Ndërron jetë gazetari legjendar i CNN, Larry King

Gazetari amerikan, Larry King ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare. Lajmi është bërë e ditur përmes një deklarate në llogarinë e tij në rrjetin...

Kryemadhi: Edhe 92 ditë na ndajnë nga ndryshimi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi ditën e sotme një bashkëbisedim me banorët e Zall Bastarit. Kryemadhi u shpreh se taksat e larta në Tiranë...

Real Madrid, dhuratë speciale për ekipin që e turpëroi në Kupën e Mbretit

Real Madrid ka shkuar përtej humbjes së pësuar në Kupën e Mbretit kundër Alcoyano-s, skuadër e kategorisë së tretë. Pas eliminimit, Los Blancos kanë bërë...