E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

veshka

Mbi 100.000 transplantime/ Sa fitojnë trafikantët e organeve

Mbi 100.000 transplantime organesh kryhen çdo vit në gjithë botën. OBSH vlerëson se 5-10 për qind e tyre janë të paligjshme. Në treçerekun e...

Kishte dhimbje të forta shpine, i riu zbulon se ka tre veshka

Një rast i rrallë është regjistruar në Brazil, teksa pas një burrë të cilit i dhimbte shpina ka zbuluar se ka 3 veshka. 38-vjecari shkoi...

“Përfitoi transplantin 100% falas”, Manastirliu viziton 9-vjeçarin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka takuar ditën e sotme Manuelin, 9-vjeçarin që ka kryer transplantin e veshkave falas, me financim...

Matteo Salvini dërgohet me urgjencë në spital, ja për çfarë dyshohet

Zv.kryeministri italian, Matteo Salvini, është shtruar në spital, pasi fillohej të kishte dhimbje, gjatë një funerali ku po merrte pjesë. Salvini po merrte pjesë në...

Me një veshkë dhe në qiell të hapur, nëna e 4 fëmijëve apelon për ndihmë

Ajo është vetëm 35 vjeçe, por jeta që ka kaluar nuk ka qenë e lehtë. Matilda nga Durrësi është bërë sot pjesë e emisionit...

Kujdes, këto janë organet e trupit më të rrezikuara gjatë një vale të nxehti!

Në qershorin e këtij viti, pjesa më e madhe e Evropës u godit nga një vala e madhe e të nxehtit, me temperatura që...

Luftoni gripin, gurët në veshka dhe atakun e zemrës me këtë lëng natyral!

Pini sa më shumë ujë gjatë stinës së verës! Pirja e ujit ju ndihmon: -Të humbisni në peshë -Të jeni gjithmonë energjikë -Të luftoni gripin, gurët në veshka...

Të fundit

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...