Bota

Matteo Salvini dërgohet me urgjencë në spital, ja për çfarë dyshohet


               Publikuar në : 16:00 - 16/10/19 Enno

Zv.kryeministri italian, Matteo Salvini, është shtruar në spital, pasi fillohej të kishte dhimbje, gjatë një funerali ku po merrte pjesë.

Salvini po merrte pjesë në funeralin e dy oficerëve të policisë Pierluigi Rotta e Matteo Demenego, të cilët u vranë në kuesturën e Triestes në 4 tetor.

Ai filloi të kishte dhimbje në veshka dhe braktisur menjëherë ceremoninë për të kuruar në spital. Fillimisht, mjekët dyshuan se ai vuante nga gurët në veshka, por pas testeve të kryera Salvini ka lënë spitalin pa probleme dhe ka vazhduar axhendën e tij.

Dy policët italianë u qëlluan me armë në kuesturën e Triestes nga shtetasi domenikan Alejandro Augusto.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT