E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Matteo Salvini dërgohet me urgjencë në spital, ja për çfarë dyshohet

Më të lexuarat

Zv.kryeministri italian, Matteo Salvini, është shtruar në spital, pasi fillohej të kishte dhimbje, gjatë një funerali ku po merrte pjesë.

Salvini po merrte pjesë në funeralin e dy oficerëve të policisë Pierluigi Rotta e Matteo Demenego, të cilët u vranë në kuesturën e Triestes në 4 tetor.

Ai filloi të kishte dhimbje në veshka dhe braktisur menjëherë ceremoninë për të kuruar në spital. Fillimisht, mjekët dyshuan se ai vuante nga gurët në veshka, por pas testeve të kryera Salvini ka lënë spitalin pa probleme dhe ka vazhduar axhendën e tij.

Dy policët italianë u qëlluan me armë në kuesturën e Triestes nga shtetasi domenikan Alejandro Augusto.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...