E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Matteo Salvini

Dërgimi i mjekëve dhe infermierëve në Itali/Salvini telefonon Ramën

Ish zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini, thotë se ka telefonuar kryeministrin Rama në lidhje me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali. Përmes...

“BE një çerdhe gjarpërinjsh”/Salvini kritikon ashpër Evropën për masat e marra

Jo vetëm presidenti italian por edhe ish zv.kryeministri italian, Matteo Salvini ka reaguar ashpër ndaj Bashkimit Evropian. Përmes një postimi në Twitter, Salvini kritikon ashpër...

Italianët e paralajmëruan koronavirusin që në 2015, Salvini publikon videon

Ish-zëvendës kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka shpërndarë një video e cila po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale. Salvini ka postuar një video nga emisioni...

Salvinin e zë gjumi në avion, fotoja që i bën vajza pushton rrjetin

Ish-zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini, ka publikuar një foto e cila ka bërë që të ndizen shumë polemika. Siç duket nga fotoja, një vajzë ka...

Matteo Salvini rrezikon të dënohet me 15 vite burg

Ish-ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini rrezikon të dënohet deri në 15 vjet burg, pasi akuzohet se ka abuzuar me pushtetin duke iu privuar...

Itali, hetime penale ndaj Matteo Salvinit

Matteo Salvini, udhëheqësi i Partisë Lidhja e Veriut, një forcë politike e krahut të djathtë në Itali, është subjekt i një hetimi penal të...

Matteo Salvini dërgohet me urgjencë në spital, ja për çfarë dyshohet

Zv.kryeministri italian, Matteo Salvini, është shtruar në spital, pasi fillohej të kishte dhimbje, gjatë një funerali ku po merrte pjesë. Salvini po merrte pjesë në...

Salvini njofton protestë të madhe antiqeveritare

Lideri i Legës në Itali, Matteo Salvini, pasi mbeti në opozitë ka paralajmëruar një protestë në datën 19 tetor. “Më 19 tetor në Romë, një...

I shkoi huq tentativa për kryeministër Matteo Salvinit?

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini la të dështojë koalicioni qeverisës për t'u bërë vetë kryeministër. Por duket se vendi po shkon drejt...

Dorëheqja e Conte, reagon Salvini: Nuk dua një Itali skllave

Pas lajmërimit të kryeministrit italian Giussepe Conte se do të dërgojë tek presidenti i vendit kërkesën për dorëheqje, ka ardhur edhe reagimi i zv.kryeministrit,...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...