E diel, 27 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

Vajza

Kosovë/U kthyen nga Italia, dy vajzat dyshohen me koronavirus

Dy vajza që janë kthyer nga Italia në Kosovë dyshohen se janë prekur nga koronavirusi. Bëhet me dije se vajzat janë të moshës 20 dhe...

Në mëshirë të fatit, dy vajzat: Shpresa vdiq kur babai dha jetën për motrën

Një tragjedi do i ndryshonte rrënjësisht jetën Dhuratës dhe dy vajzave të saj, Elvisës dhe Roselës. Prej tre vitesh, kryefamiljari i familjes Boçi nuk...

“Të fala mamit”/ Batuta e Ramës me vajzën e FRESSH, që kishte mamin me PD

Më herët sot u mbajt dita e tretë e punimeve për Kongresin e PS, ku në fokus ishin të rinjtë e FRESSH. Mirëpo fjalimi i...

VIDEO/ Lëkura i kthehet në gur, vajza vuan nga një gjendje e rrallë shëndetësore

Një 7-vjeçare nga India vuan nga një gjendje e pashërueshme e quajtur “ikitozë”, e cila bën që lëkura e saj të bëhet me luspa. Rajeshwari,...

Vajza e madhe e Kobe Bryant përfundon në spital

Ditën e djeshme humbi jetën legjenda e basketbollit Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, si pasojë e një aksidenti me helikopter në Kaliforni. Kobe...

Aksidenti tragjik i Kobe Bryant, në helikopter ndodheshin 9 persona

Aksidenti tragjik me helikopter që la të vdekur basketbollistin e njohur Kobe Bryant ka tronditur botën e sportit dhe jo vetëm. Shumë figura të njohura...

Mësohet se kush ishin 3 personat tjerë në helikopter me Bryant dhe vajzën e tij

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me aksidentin e frikshëm, ku humbi jetën ylli i basketbollit Kobe Bryant. Bashkë me të në...

Nora Istrefi dhe Robert Berisha, me pushime në Bullgari/ Arsyeja që u bashkuan

Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë vendosur t’i kalojnë bashkë disa ditë pushimesh dimërore. Arsyeja kryesore është vogëlushja e tyre Rene e cila po argëtohet...

Itali/ Merr flakë apartamenti, humb jetën 6-vjeçarja me origjinë shqiptare

Një zjarr i madh që përfshiu një apartament në Servigliano të Italisë, ka lënë të vdekur një vajzë 6-vjeçare me origjinë shqiptare. Mediat italiane shkruajnë...

Jozefina Topalli: Linda vajzën, pak orë pasi babai im ndërroi jetë

Ish-kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli, ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina”, ku ka folur gjerë e gjatë për jetën e saj. Ajo...

Të fundit

Kapet 35-vjeçari i rrezikshëm, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal

Një 35-vjeçar, i dënuar me 10 vite burg është ndaluar nga Policia Kufitare në bashkëpunim me Interpol Tiranën. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare...

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...