E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Të fala mamit”/ Batuta e Ramës me vajzën e FRESSH, që kishte mamin me PD

Më herët sot u mbajt dita e tretë e punimeve për Kongresin e PS, ku në fokus ishin të rinjtë e FRESSH.

Mirëpo fjalimi i një vajze të re nga FRESSH ka pasuar me një batutë të kryeministrit Rama, që ka bërë të plasnin të qeshurat te të pranishmit.

Ajo tha se mamaja e saj e kishte bindur të shkonte në kongres edhe pse ndajnë bindje të ndryshme politike.

“Unë quhem Rabina Hajdini. Dua një duartrokitje se është hera e parë që flas në këtë podium. Dua të falenderoj mamin sepse më bindi që të jem këtu edhe pse ndajmë bindje politike të ndryshme”, tha ajo.

Ndërkohë, kjo gjë nuk mbeti pa u komentuar edhe nga kryeministri Rama kur doli në podium.

“Në radhë të parë vajzës që foli këtu me emocion dhe që e ka mamin me PD, të fala mamit. Shumë të fala mamit dhe komplimente sepse vërtet mami shef larg dhe kupton që ndërkohë që ajo ka mbetur të PD vajza duhet të vijë te PS, sepse e ardhmja është këtu atje është e shkuara”, tha Rama.

Momenti në minutën e parë të videos

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...