E shtunë, 31 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Lista/ Kongresi i PS zgjedh anëtarët e rinj të Asamblesë Kombëtare

Kongresi i PS ka zgjedhur 135 delegatët e rinj të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste.

Sipas PS, 85.3%  e delegatëve kanë marrë pjesë në votimin e zhvilluar, ose ndryshe 1,242 delegatë nga 1,456 të tillë.

Nga lista e publikuar nga BalkanWeb bien në sy emra të njohur si Vangjush Dako, i cili është zgjedhur delegat në Durrës dhe Qazim Sejdini në Elbasan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...