E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Kosovë/U kthyen nga Italia, dy vajzat dyshohen me koronavirus

Dy vajza që janë kthyer nga Italia në Kosovë dyshohen se janë prekur nga koronavirusi.

Bëhet me dije se vajzat janë të moshës 20 dhe 23-vjeçare.

“Asnjë rast me koronavirus nuk e kemi deri më tani. Këto rastet e dyshuara pothuajse kemi çdo ditë, por deri më tani nuk ka asgjë. Për vajzat po presim rezultatet”, tha infektologu në Klinikën Infektive të QKUK-së, Valbon Krasniqi për Kosova Press.

Deri më tani në Kosovë janë testuar gjithsej 57 mostra të dyshimta për koronavirus, por të gjitha ato kanë dalë negative.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Pas më shumë se një viti mësimi online, studentët dhe pedagogët do të rikthehen sot në auditore, për vitin e ri akademik 2021-2022. Sikundër...