E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

‘Je heroina ime’, ish-deputeti socialist i bën dedikimin prekës të bijës

Namik Dokle ka bërë një postim prekës, teksa uron vajzën e tij. Vajza e Dokles feston ditëlindjen, dhe është me profesion mjeke. Dokle shkruan se sakrificat e saj kanë qenë të shumta në këto muaj të vështirë.

Ai në postimet e tij nuk ka lënë asnjëherë në harresë të bijën, të cilën e përgëzonte për punën e palodhur ndaj pacientëve të infektuar me koronavirus.

Mes rrjeshtave shprehet se ndjehet krenar për të, e madje e cilëson si heroinën e tij. Pak muaj më parë, politikani Namik Dokle ka ndarë publikisht historinë e vajzës së tij, e cila është mjeke në Itali, në frontin e parë të luftës ndaj COVID-19.

Statusi

LOLA, SHPIRTUSH I BABIT

Mes qindra fotografive te tua, sot, NE DITELINDJEN TENDE, po perzgjedh vetem dy:
Njera, kur niseshe per ne kopesht dhe mezi rregulloje komcat e palltos…
Tjetra, foto e ketyre diteve te fundit, pas kater muajve te luftes kunder covid19, kur nate e dite qendrove prane te semureve dhe dhjetra te sheruar prej teje, te shkruajten: “SEI LA MIA HEROINA…” Po, je heroina jone dhe te urojme: EDHE 100!!!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...