E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

heroine

Kapen 17 kg heroinë në Portin e Durrësit, destinacioni ishte Mali i Zi

Një sasi prej 17 kg heroinë është sekuestruar mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit. Lënda narkotike ishte fshehur brenda një kamioni, drejtuesi i...

Kishte fshehur 15 kg heroinë në kroskotin e kamionit, arrestohet 63-vjeçari

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë kufitare në Kakavijë. Shtetasi i identifikuar si Shpëtim Pjeshka, ishte drejtues i një kamioni, në kroskotin...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...

U kap me 49 kg kokainë, Lala jep detaje për arrestimin e 72-vjeçarit Çekaj

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala ka zbardhur detaje të reja nga arrestimi i 72-vjeçarit Selim Çekaj, babai i Arbër Çekajt, i cili disa vite më...

Tiranë: Vodhi dy makina, të riut i kapen edhe 167 doza heroinë

Një 27-vjeçar me precedent të mëparshëm penal në fushën e vjedhjes, është arrestuar nga policia në kryeqytet. Shtetasi M.Q, lindur dhe banues në Përrenjas, ka...

Shpërndante heroinë, arrestohet i riu në Gramsh

Një 35-vjeçar është arrestuar në kushtet e flagrancës nӕ Gramsh. Shtetasit E.P, iu gjetën 25 doza me heroinë në automjet dhe 154.000 lekë. Dyshohet se paratë...

Ekstradohet nga Greqia 43-vjeçarja shqiptare, në 2011 tentoi të trafikonte heroinë

Një 43-vjeçar është ekstraduar nga Greqia në Shqipëri. Aurela Doksani, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet tona të drejtësisë, pasi Gjykata e Shkallës së...

‘Je heroina ime’, ish-deputeti socialist i bën dedikimin prekës të bijës

Namik Dokle ka bërë një postim prekës, teksa uron vajzën e tij. Vajza e Dokles feston ditëlindjen, dhe është me profesion mjeke. Dokle shkruan...

Elbasan/ Tentoi të fuste drogë në burg për vëllain, pranga të riut

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar një 38 vjeçar në Elbasan, pasi pas kontrollit në çantat e ushqimeve të cilat do ja dërgonte...

Korçë/ Një burrë dhe një grua në pranga si shpërndarës narkotikësh

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona, një burrë dhe një grua, të kapur në flagrancë si shpërndarës të lëndëve narkotike. Sipas...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...