E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

ditelindje

“Ka lënë gjurmë në histori dhe politikë”, Maliqi i uron ditëlindjen Berishës nga Parlamenti

Deputeti Lefter Maliqi, i cili ka marrë fjalën i pari në seancën plenare, ka shprehur urimin për ditëlindjen e Berishës. Ai e ka shfrytëzuar këtë...

“Pranvera pa fund! Malet tona më të larta!”, urimi special i Metës për Berishën

Presidenti Ilir Meta i ka uruar ditëlindjen ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili sot feston 76-vjetorin e lindjes. “Dy urime për Doktorin: Pranvera pa fund! Malet tona më...

“Shpresa vdes e parafundit, i fundit vdes ti! 76 si 46!”, Stresi i bën urimin e veçantë Berishës për ditëlindje

Stresi asnjëherë nuk e ka fshehur simpatinë e tij ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Mbështetjen për liderin historik të PD-së, Stresi e ka dëshmuar me...

Rama i uron ditëlindjen aktorit të ”Portokallisë”: Ka spikatur me sozinë time

Kryeministri Edi Rama i ka uruar ditëlindjen aktorit të Florjan Binaj i cili është i njohur për rolet e tij, ku vë në lojë...

Moderatorja shqiptare infektohet me COVID-19

Moderatorja Arjola Shehu ka zbuluar me anë të një postimi në rrjetet sociale, se është infektuar me koronavirus. Ndodhur në kushtet kur i duhet...

Rilindje për ditëlindje

Nga Mero Baze Po prisja tia uronte dhe Ilir Meta ditëlindjen Fatos Nanos, që të kompletonte sjelljet e tij të kohëve të fundit, që nuk...

“E futën në morgun e akullt si trup të pajetë, pas aksidentit të tmerrshëm”, Rama rrëqeth me historinë e jetës së Behgjet Pacollit

Kreu i qeverisë Edi Rama, i ka uruar ditëlindjen e 69-të Behgjet Pacollit. Një biznesmen dhe një politikan po aq i suksesshëm, e ndërsa...

Sot ditëlindja e shenjtores Nënë Tereza: Ja thëniet e saj më frymëzuese

Si sot, 110 vite me parë, lindi Shën Nënë Tereza, një nga personalitetet më të njohura shqiptare dhe ambasadorja më e mirë e popullit...

“Më kanë shkelur çdo ditë të jetës”, Flori Mumajesi habit me deklaratën e tij për ditëlindje

Flori Mumajesi ka festuar ditëlindjen e tij, por një mesazh mjaft domethënës ai e ka shpërndarë në rrjetet sociale, si për ti dhënë goditjen...

Rudina Hajdari feston ditëlindjen në SHBA në shoqërinë e vajzës dhe bashkëshortit (VIDEO)

Deputetja Rudina Hajdari bashkë me vajzën e saj u nisën me 6 gusht për në SHBA. Rudina festoi më 15 gusht ditën e saj të...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...