E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

Berisha feston 77-vjetorin, Tropoja heq foton e tij nga Pallati i Kulturës

Punonjësit e Bashkisë së qytetit Bajram Curri kanë hequr një poster të madh të Sali Berishës, i cili qëndronte prej gjashtë vitesh në një faqe muri në Pallatin e Kulturës. Sipas burimeve nga Bashkia, fotoja e Berishës është hequr pasi nuk ka pasur një vendim më parë për vendosjen e saj.

Vlen të theksohet fakti se heqja e fotografisë së Sali Berishës nga Pallati i Kulturës, vjen në një kohë kur Departamenti Amerikan i Shtetit e ka shpallur “non grata” ish-kryeministrin.

Sot është një ditë e shënuar për të. Ish-kryeministri Sali Berisha feston ditëlindjen e 77-të. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se është më i motivuar se kurrë në një mision të ri, referuar “Foltores” përmes së cilës synon rikthimin në krye të PD-së.

Statusi

Sot 77 vjec!

Miq, sot jam 77 here i lumtur sepse kjo ditelindje me gjen:

– Me te motivuar se kurre ne mbrojtjen e te vertetave qe une besoj dhe,

– Ne nje mision te ri, jetik dhe vendimtar per fatin e Partise Demokratike dhe demokracise ne Shqiperi!

Mirenjohje te pakufishme te Gjithfuqishmit, familjes time, miqve dhe mbeshtetesve te mi ne Shqiperi dhe kudo qe jane, te cilet me besimin dhe mbeshtetjen e tyre bejne te mundur te permbushim se bashku kete mision! Lavdi Zotit! sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...