E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

non grata

Për të gjithë ata që thonë se Sali Berisha është “ringjallur” nga ndëshkimi i SHBA

Nga: Mero Baze Një vit më pare, më 19 maj në mesditë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosën nga ana e tyre ndëshkimin e munguar...

Rruga e vetme që e legjitimon zotin Berisha dhe Foltoren

Nga: Fitim Zekthi Kushdo ka të drejtë të ketë një ide apo një vizion të tijin për vendin e vet, për politikën, për të ardhmen,...

“Non grata”, Rusia dëbon shtatë diplomatë të Danimarkës

Rusia shpalli shtatë punonjës të ambasadës daneze në Moskë "persona non grata", duke thënë se diplomatët duhet të largohen nga vendi brenda dy javësh,...

DASH nuk tërhiqet pas akuzave të Berishës: Korrupsioni i tij jehonë në të gjithë rajonin

“Sekretari i Shtetit ka informacione të besueshme se Berisha ishte përfshirë në korrupsion të konsiderueshëm, veçanërisht gjatë kohës që ishte kryeministër i Shqipërisë (…)...

Rusia mbyll konsullatat e Letonisë, Estonisë dhe Lituanisë

Rusia po mbyll konsullatat e tre vendeve ish-sovjetike baltike, tha Ministria e Jashtme Ruse në një deklaratë të enjten. Në deklaratë thuhet se konsullatat e...

PS nuk e përjashtoi Ornaldo Rakapin/Alibeaj: Rama s’ndahet dot nga “non gratat”

Sikundër Lulzim Basha edhe kreu i Grupit Parlamantar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka qendruar në të njëjtën linjë, për mos përjashtimin e Ornaldo...

Berisha: Po të flisja për Aqif Rakipin, dilnin drekat e darkat e tij me Bashën

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zbuluar se Lulzim Basha ka drekuar dhe darkuar me ish-deputetin Aqif Rakipi, tashmë i shpallur "non-grata". Ish-deputeti i Elbasanit, Aqif...

Kreshnik Spahiu: 178 politikanë dhe pronarë mediash “non grata” nga SHBA-ja

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi dhe juristi i njohur shqiptar, Kreshnik Spahiu, ka bërë një deklaratë “bombë”, teksa ka zbuluar për herë të parë se...

“PD në gjendje të trishtë”/Zyrtari amerikan i jep goditjen e fortë Berishës

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka komentuar për median greke “To Vima”, zhvillimet politike që po ndodhin në PD. Sipas...

Basha kërkon hetim për të shpallurit “non grata”

Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka thënë shkurt dhe qartë se duhet hetim për të gjithë ata persona të shpallur “non grata” nga Shtetet...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...