E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e gjashtë fëmijëve, Ana Oosterhouse, ishte duke organizuar një festë të përbashkët me djalin e saj shtatëvjeçar Hunter në Ogden, Utah, kur ajo mori flakë.

Ajo u përkul për të fikur qirinjtë para familjes së saj, kur një fije floku u dogj dhe flakët u përhapën me shpejtësi në anën e djathtë të kokës së saj.

Flokët, vetullat dhe qerpikët i ishin djegur, dhe ajo kishte djegie në fytyrë. Ajo tha: “E pashë të gjithë jetën time të ndezur para syve të mi. Ishte një përvojë shumë surreale dhe ndodhi kaq shpejt. Mendova se do të merrja flakë, do të digjeshin të gjithë flokët dhe do të kisha djegie të rënda. Reagimi im fillestar ishte padyshim që doja ta shuaja, por më së shumti shqetësohesha për t’u siguruar që askush tjetër të mos digjej, prandaj nuk e lashë tortën. Ndihej si një përvojë jashtë trupit dhe nuk e kuptoja se çfarë po ndodhte në atë moment”.

Ana u shpreh se nuk do të vendosë më kurrë më shumë se dy qirinj në një tortë, pas incidentit të tmerrshëm. “Ishin 15 fëmijë të ulur pikërisht përballë meje. Nëse do të hidhja tortën, ajo mund të më kishte djegur shtëpinë time ose një nga mbesat, nipërit ose fëmijët e mi. Mund të ishte vërtet keq. Mund të kisha përfunduar në spital. Shtëpia ime mund të digjej, familja ime mund të digjej me të dhe janë gjëra që ju mendoni se nuk mund të ndodhin kur ndezni një tortë ditëlindjeje”.

“Kam pasur një ndjenjë të keqe për këtë që në fillim. Vajza ime i vuri qirinjtë në tortë para fillimit të festës dhe madje atëherë unë thashë: “Nuk ndihem mirë për këta qirinj, por çfarëdo qoftë..”.

“Ata po këndonin urime ditëlindjen dhe mbesa ime e vogël ishte pranë meje, dhe e ndjeva që po frynte mbi qirinjtë e mi, kështu që u përkula pak që ajo të më ndihmonte dhe atëherë flokët më dolën përpara dhe morën flakë”.

“Burri, motra dhe vëllai im vrapuan drejt meje, dhe filluan të më godasin flokët dhe fytyrën me duar për të fikur zjarrin. Për fat, sepse nuk kishim ujë afër. Më dëmtoi pak syrin e djathtë sepse shikimi im është mjaft i paqartë. Është e dhimbshme, kur shikoj përreth më duket sikur po digjet”.

Ana tha se ajo gjithashtu pësoi djegie në faqe, vesh dhe mjekër. Vetullat e saj ishin gjithashtu ‘të skuqura’ dhe zgjatimet e qerpikëve të djathtë gjithashtu ishin djegur.

“Të gjithë ishin të trembur dhe të frikësuar, sepse menduan se isha djegur plotësisht dhe sapo panë që isha mirë, filluan të bëjnë shaka për këtë. Familja ime tani ende bën shaka dhe thotë “vitin e ardhshëm ju dhe Hunter duhet të bëni një festë me zjarr dhe akull. Ndoshta nuk do të kem qirinj në tortë, për të paktën disa vite”.

Burimi i lajmit: dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...