E mërkurë, 14 Prill, 2021
14 C
Tirana

Etiketa

urdhri

Dokumenti/ Ja fashat e orareve kur mund të lëvizin qytetarët në “Zonat e Gjelbërta”

Zbardhet urdhri i ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në lidhje me masat e marra në vendet e përcaktuara si “zona të gjelbërta”. Brenda hartës së...

Ndryshon urdhri, ja cilat janë 3 bizneset e tjera që do lejohen të punojnë

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të ndryshojë një pikë, në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri. MSH ka vendosur që listës së bizneseve që mund...

Ministria e Shëndetësisë nxjerr urdhrin për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar urdhrin e dhënë më herët nga kryeministri Rama, në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve. Në urdhër specifikohet edhe...

Urdhëroi pengmarrjen e Prengës/ Kush është “mjeshtri i arratisjeve” nga burgjet

Dritan Gramoz Rexhepi ose Lulzim Murataj ishte personi që fshihej pas urdhrave për pengmarrjen e 49-vjeçarit, Jan Prenga në Kamëz. Ai është arrestuar në Ekuador...

Pengmarrja e Prengës/Lala: Urdhri u dha nga shqiptari i rrezikshëm në Ekuador

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me pengmarrjen dhe ekzekutimin e 49-vjeçarit, Jan Prenga. Gazetarja Klodiana Lala tregon se urdhri për rrëmbimin e Prengës u...

Kriminaliteti në vend / Zbardhet urdhri i prerë ndaj drejtuesve të policisë

Ngjarjet e bujshme kriminale në vend, të cilat ende nuk kanë një autor, kanë vënë në lëvizje ministrin Lleshaj. Ai u ka përcjellë urdhrin...

‘Ka shpallur veten pronare’/ Braçe nxjerr urdhrin: Voltana Ademi është një keqbërëse

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme, ku...

Shkarkimi i Metës, Gramoz Ruçi firmos urdhrin për diskutim

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmos ditën e sotme urdhrin që i hap rrugë kërkesës së kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant...

“Ushtria e gatshme për çfarëdo urdhri”, Platforma e Prishtinës tërbon Beogradin

Pas miratimit të Platformës për Dialogun në Kuvendin e Kosovës, kanë ardhur reagime të ashpra nga Serbia. Presidenti Vuçiç ka qenë më i zëshmi...

Urdhri i Ramës tërbon Palokën: O idiot, çfarë kërkon të bësh?

Edi Paloka ka shpërthyer keq ndaj kryeministrit Rama, lidhur me urdhrin e këtij të fundit për të rrethuar Kryeministrinë dhe Kuvendin, një ditë para...

Të fundit

Rama nga Burreli: Politika është e vetmja armë që kanë njerëzit

Nga qyteti i Burrelit ku kryeministri Edi Rama ndodhet për një takim me të rinjtë e këtij qyteti, ky ka thënë në fjalën e...

Dilema e zgjedhjeve: Një votë për partinë apo për Shqipërinë

Adri Nurellari Një ndër elementet kryesore të sistemeve demokratike dypartiake është parimi i “dhënies së llogarisë”, që nënkupton se zgjedhjet janë dita e gjykimit, apo...

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...

109 vite nga tragjedia, faktet mbi Titanikun, anijen që “nuk duhej të mbytej”

U deshën vetëm 2 orë e 40 minuta që të fundosej“RMS Titanic”. Anija oqeanike më e madhe e kohës së saj, e nisi udhëtimin...

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...