E martë, 2 Mars, 2021
9 C
Tirana

Ndryshon urdhri, ja cilat janë 3 bizneset e tjera që do lejohen të punojnë

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të ndryshojë një pikë, në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri.

MSH ka vendosur që listës së bizneseve që mund të rrinë të hapura në këto kohë, t’i shtojë edhe 3 biznese të tjera.

Sipas vendimit të ditës së sotme, thuhet se do të lejohet aktiviteti për gomisteritë, libraritë dhe kancelaritë.

Me ndryshimin e bërë, këto tre subjekte do të lejohen që të ushtrojnë aktivitetin e tyre pavarësisht masave ndaluese në vend.

Kujtojmë se që nga verifikimi i rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, qeveria ka vendosur një sërë masash kufizuese në qarkullimin e njerëzve dhe makinave, për të frenuar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...