E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

bizneset

Besimi në ekonomi nga bizneset dhe konsumatorët bie në nivele minimale historike

Goditja që i ka dhënë ekonomisë Covid-19 ka bërë që treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) gjatë tremujorit të dytë të shënojë nivelin më të...

“S’mundemi dot të bëjmë një sy qorr e një vesh shurdh”, Manastirliu: Gjoba e mbyllje aktiviteti

Gjatë inspektimit në terren bashkë me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka paralajmëruar se situata është serioze....

Kohë të vështira, bizneset dhe individët po kursejnë, rriten depozitat në maj

Në kohë të pasigurta, individët dhe bizneset tentojnë të kursejnë, pasi nuk e dinë se çfarë i pret në të ardhmen, ndërsa hezitojnë të...

Nis inspektimi online i subjekteve, Shkëlqim Hajdari: Ngushton hapësirat për korrupsion

Si rrallë herë, inspektorët tatimorë të Bashkisë se Sarandës nuk janë paraqitur tek bizneset me blloqe kontrollesh dhe gjoba në dorë, por të pajisur...

COVID-19/ Manastirliu jep urdhrin e prerë pas shtimit të rasteve

Ministrja Ogerta Manastirliu, ka zhvilluar një takim me inspektorët e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor të Tiranës, për intensifikimin e kontrolleve për zbatimin e protokolleve të...

“Përveç gjobave do të rrezikojnë edhe…”, Rama jep ultimatumin e fortë për bizneset

Duke parë që shifrat e të prekurve me koronavirus janë në trend rritës, kryeministri Rama ka dhënë paralajmërimin e radhës ndaj qytetarëve e po...

Berisha nxjerr dokumentet, bizneset: Si po manipulohemi në kohë pandemie

Në një kohë kur pretendohet se po ndihmohet biznesi, që ka pësuar humbje kolosale, një realitet tjetër shfaqet në vend. Më herët, PD ka...

“Gurë e lopata ndaj policisë”, çfarë nuk u pa nga përplasja në Velipojë (FOTO)

Në orët e pasdites, IKMT është rikthyer përsëri për të çuar deri në fund operacionin e shembjes. Rikthimi i IKMT-së, ka sjellë edhe përplasje...

‘Oligarkët paguajnë më shumë taksa se më parë’, Rama: Mos u merrni me ata që thonë 7×7=42

Biznesi i madh po paguan më shumë taksa se më parë. Kjo u konfirmua nga kryeministri Rama, në konferencën për mediat. Pyetjes së gazetarit,...

“Po të zgjodhëm kryeministër, çfarë do bësh?”, Basha: Prit një herë se jemi LIVE

Një ditë pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, kryedemokrati Basha ka takuar disa biznese në Tiranë, që sipas tij janë të prekur nga situata e...

Të fundit

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...

Nuk ua mban xhepi të bleni maskat? Ja si ti krijoni në shtëpi pa asnjë kosto

Nëse nuk u amban xhepi për të blerë maska, shumë lehtë mund ti krijoni në kushte shtëpie. Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime,...

Infektohet drejtoresha e ISHSH-së, shtrohet tek Sanatoriumi

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit, ndërsa rezulton e infektuar me koronavirus. Brahos i kanë nisur simptomat...

Kanye West tërhiqet nga gara për president të SHBA (FOTO)

Kanye West thuhet se ka braktisur garën presidenciale, më pak se dy javë pasi njoftoi synimin e tij për Shtëpinë e Bardhë. Reperi i...

BE-ja konfirmon: Dialogu Kosovë-Serbi do të vijojë nesër

Bashkimi Evropian ka njoftuar se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të enjten në ora 16:00. Takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah...