E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

ndryshon

Si po ndryshon tregu i fluturimeve nga pandemia

Në 6 muajt e parë të vitit nga dhe drejt Aeroportit të Rinasit fluturuan gjithsej rreth 553 mijë pasagjerë, sipas të dhënave të Tirana...

Ndryshon urdhri, ja cilat janë 3 bizneset e tjera që do lejohen të punojnë

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të ndryshojë një pikë, në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri. MSH ka vendosur që listës së bizneseve që mund...

Ministria e Shëndetësisë nxjerr urdhrin për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar urdhrin e dhënë më herët nga kryeministri Rama, në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve. Në urdhër specifikohet edhe...

Ndryshon rregullorja për raportimin nga shoqëritë dhe depozitarët

Shoqëritë e administrimit dhe depozitarët e sipërmarrjeve të investimeve kolektive apo siç njihen ndryshe fonde të investimit do të përshtatin formën e re të...

Pas nisjes së hetimit nga SPAK/ Manastirliu ndryshon koncesionin e sterilizimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se koncesioni i sterilizimit është ndryshuar në javën e dytë të këtij muaji. Ndryshimet në lidhje me këtë koncesion...

Zbulohet fanella e re e klubit të Milan, ja çfarë ndryshimesh do ketë

Skuadra e Milan pritet të bëjë një ndryshim në kitin zyrtar të uniformave. “Footyheadlines.com” ka zbuluar se fanella e re Puma 2020-2021 do të ketë...

Ndryshon loja/ Strategjitë e reja të integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Nga Milica Delevic & Tena Prelec “European Council of Foreign Affairs” “E dashur Teze Evropë”, ishte mënyra sesi e niste letrën e tij të hapur...

Viza pune për shqiptarët, ministrja gjermane jep sinjale pozitive: Çfarë ndryshon nga 1 janari 2020

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së gjatë në ambasadat...

Dua Lipa ndryshon look, çuditen fansat: Është e vërtetë?

Dua Lipa nuk është një këngëtare e cila eksperimenton shumë me look-un e saj. Me një stil unik dhe të veçantë, ajo gjithmonë ka...

Florenc Hoxha lë burgun, gjykata vendos “arrest shtëpie”

Gjykata ka ndryshuar masën për ish-shefin e Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha. Ky i fundit ka lënë qelinë e burgut, pasi gjykata vendosi masën “arrest...

Të fundit

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...

E fundit / Në komisariatin e Elbasanit me kokën e fashuar Pavlo Vuksani

Personi që u shfaq pak minuta më parë duke u shoqëruar nga efektivët e Policisë së Elbasanit për në komisariat është Pavlo Vuksani, i...