E hënë, 6 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

trafik

Shkatërrohet banda kriminale në Itali, në mesin e të arrestuarve edhe një 35-vjeçare shqiptare

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale në fushën e trafikut të prostitucionit. Mediat italiane bëjnë me dije në pranga kanë rënë 9 persona. Mes...

Skandali i trafikut të arabëve, arrestohet Drejtoresha e Kufirit në Tiranë

Pas denoncimit të skandalit të trafikut të shtetasve arabë nga vendet e lindjes nëpërmjet Shqipërisë për në Perëndim, Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit...

EMRI/ 47-vjeçari kapet me lëndë narkotike në Angli, ja çfarë tha në gjykatë

Gjykata e Suindonit në Britani ka dënuar me 28 muaj burgim një 47 vjeçar shqiptar, i cili akuzohej për përfshirje në trafik droge. Sipas mediave...

Aksident masiv në autostradë, 4 makina përplasen me njëra-tjetrën

Një aksident rrugor është shënuar pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Bëhet me dije se aksidenti është regjistruar afër zonës së Mëzezit, ndërsa 4 makina...

Aksion anti-kanabias në Tepelenë, arrestohen 6 persona

Policia ka vënë në pranga 6 persona dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi janë sekuestruar 103 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva. Personat...

Trafiku më i gjatë ka zgjatur plot 12 ditë, ja cili ishte vendi 

Kur bllokoheni për disa minuta në trafik, nisni që të nervozoheni. Dhe me plot të drejtë, pasi duhet të shkoni diku në orar. Por...

Çdo shofer kalon mesatarisht 6 muaj të jetës së tij para semaforëve

Ngarja e makinës mund të jetë një aktivitet argëtues dhe relaksues. Kjo derisa ngecni para një semafori me drita të kuqe. Shoqata Kombëtare e...

Video/ Shqiptari përplaset nga shoferja austriake, por ja çfarë bën ajo më pas

Një shqiptar është përfshirë në një aksident në Austri, teksa makina e tij u godit nga një shofere austriake. Në videon e publikuar në rrjetet...

Trafiku “paralizon” Vlorën/ Kaos në rrugë, mjetet 1 orë në pritje

Pasditen e sotme është krijuar një situatë kaotike në rrugët e qytetit të Vlorës për shkak të trafikut tepër të rënduar. Raportohet se është...

Fluks pushuesish drejt bregdetit, trafik i rënduar në Thumanë

Tashmë që jemi në fundjavë dhe po ashtu në kulmin e sezonit turistik shumë qytetarë të huaj dhe shqiptarë zgjedhin që të pushojnë në...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...