E mërkurë, 1 Prill, 2020
4 C
Tirana

EMRI/ 47-vjeçari kapet me lëndë narkotike në Angli, ja çfarë tha në gjykatë

Lexo edhe ...

Rikthehet dimri, trashësia e dëborës në Peshkopi shkon në 19 cm (VIDEO)

Një dimër i dytë është për Peshkopinë, duke zbardhur të gjithë zonën. Shqipëria është zgjuar mes reshjeve të dëborës dhe motit me shi. Paraditen e...

Bën 600 maska dhe ia dhuron spitalit, presidentja greke falenderon rrobaqepësen shqiptare

Presidentja e Greqisë, Katerina Sakellaropoulou, ka shprehur falenderimet ndaj rrobaqepëses shqiptare, Elona Agolli, për gjestin e kryer ku punoi për krijimin e maskave. Në këto...

S’ka faj Qazimi, nëse të ka lënë benzina rrugës

Nga: Skënder Minxhozi Kemi patur shumë shpesh këto 30 vjet, mësues që kanë bërë shitësin e frutave, ish-ushtarakë që kanë këmbyer valutë poshtë bankës së...

Pse Kina duhet të japë llogari për pandeminë e koronavirusit

Nga: Michael Auslin “National Riview” Partia Komuniste Kineze (PKK), po zhvillon aktualisht një fushatë të egër propagandistike, që synon të shmangë fajin për origjinën e...

Gjykata e Suindonit në Britani ka dënuar me 28 muaj burgim një 47 vjeçar shqiptar, i cili akuzohej për përfshirje në trafik droge.

Sipas mediave angleze, Ilir Hysa u arrestua nga policia muajin e kaluar teksa po transportonte një sasi droge. Në momentin që u ndalua nga policët, shqiptari tentoi ta hidhte tej pakon.

47-vjeçari u shpreh se merrej me drogë, pasi kishte humbur punën në një lavazh dhe më pas edhe si shofer kamioni. Avokati mbrojtës John Upton tha se klienti i tij ishte shtetas italo-shqiptar dhe kishte mbërritur në Britani rreth dy vite e gjysmë më parë.

Ilir Hysa kishte humbur edhe patentën dhe duhej të kthehej në Itali për ta rinovuar. Ai detyrohej të paguante një qira prej 300 paundësh dhe mospërballimi i jetesës e detyroi t’i futej drogës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Rikthehet dimri, trashësia e dëborës në Peshkopi shkon në 19 cm (VIDEO)

Një dimër i dytë është për Peshkopinë, duke zbardhur të gjithë zonën. Shqipëria është zgjuar mes reshjeve të dëborës dhe motit me shi. Paraditen e...

Bën 600 maska dhe ia dhuron spitalit, presidentja greke falenderon rrobaqepësen shqiptare

Presidentja e Greqisë, Katerina Sakellaropoulou, ka shprehur falenderimet ndaj rrobaqepëses shqiptare, Elona Agolli, për gjestin e kryer ku punoi për krijimin e maskave. Në këto...

S’ka faj Qazimi, nëse të ka lënë benzina rrugës

Nga: Skënder Minxhozi Kemi patur shumë shpesh këto 30 vjet, mësues që kanë bërë shitësin e frutave, ish-ushtarakë që kanë këmbyer valutë poshtë bankës së...

Pse Kina duhet të japë llogari për pandeminë e koronavirusit

Nga: Michael Auslin “National Riview” Partia Komuniste Kineze (PKK), po zhvillon aktualisht një fushatë të egër propagandistike, që synon të shmangë fajin për origjinën e...

Pse gratë janë më të mbrojtura se burrat ndaj koronavirusit? Njihuni me provat shkencore

Askush, madje as më të rinjtë, nuk janë imunë ndaj COVID-19. Por gjithnjë e më shumë prova shkencore, tregojnë se gratë duket se përballen...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT