E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Kthimi nga zonat bregdetare, si paraqitet situata në rrugët kryesore

Policia Rrugore ka njoftuar mbi gjendjen e rrugëve që kanë vështirësi në qarkullim, për shkak të fluksit të shumtë të makinave, si pasojë e kthimit të pushuesve nga zonat bregdetare.

Në njoftim theksohet se shërbimet e Policisë Rrugore janë vendosur në pikat kyçe në këto akse dhe segmente. Gjithashtu janë shtuar shërbimet në lëvizje, për të parandaluar parakalimet e gabuara.

Njoftimi i policisë:

Prej orës 16:00, ka filluar kthimi nga zonat bregdetare, konkretisht:

Ka filluar fluksi i daljes nga Rëna e Hedhun, Shengjini dhe Talja, lëvizja e rrjedhshme pa bllokime deri tani;

Ka filluar kthimi i mjeteve nga Himara – Radhima – Vlorë, pa probleme. Trafiku është shtuar, lëvizja e automjeteve është pa ndërprerje;

Ka filluar fluksi i mjeteve në dalje, nga Gjiri i Lalzit drejt mbikalimit të Maminasit, për momentin levizja është e rrjedhshme;

Fluks në kthim nga Spilleja, si dhe rruga dytësore në Plepa, Durrës;

Hyrja për në Tiranë deri tani nuk ka probleme.

Shërbimet e Policisë Rrugore janë vendosur në pikat kyçe në këto akse dhe segmente si dhe jane shtuar shërbimet në lëvizje, për të parandaluar parakalimet e gabuara.

Telefononi 112 për çdo shkelje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...