E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

rruget

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit

Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë...

Përmbytet vendi, policia apel të hapur drejtuesve të mjeteve: Bëni kujdes!

Policia Rrugore e Tiranës, ka shtuar masat pas motit të keq që ka përfshirë vendin. Më konkretisht, pas përmbytjeve në Tiranë, Durrës, Elbasan, Krujë...

Tabaku zbulon prapaskenat për Sonila Qaton

Partia Demokratike me anë të ish-deputetes Jorida Tabaku, ka reaguar pas dorëheqjes së Sonila Qatos. Ajo njofton se dorëheqja është firmosur që dje, por...

Koncesionet e rrugëve, Grupi Parlamentar Demokrat kallëzim në Prokurori

Grupi Parlamentar Demokrat pritet të dorëzojë sot një kallëzim penal për koncensionet e dy akseve rrugore shumë të debatuara Orikum – Dukat dhe Milot-Balldren. Kallëzimi...

Koncesionet/ Tabaku: Janë dhënë 2,2 mld lekë PPP për rrugë që ende s’kanë përfunduar

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka folur në lidhje me koncesionet e rrugëve që janë miratuar, teksa shprehet se qeveria këto 6 vite ka...

Miratohen koncesionet për rrugët Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat

Sot ishte seanca e fundit parlamentare për këtë sesion në Kuvend. Deputetët kanë miratuar dy koncesione për rrugët, atë Milot-Balldren, i cili u miratua...

Braçe paralajmëron kompaninë kineze: Rindërtoni rrugët që keni shkatërruar, përndryshe…

Zv.kryeministri Erion Braçe ka hedhur akuza ndaj një kompanie kineze, pasi sipas tij, kanë shfaqur mungesë korrektësi në ndërtimin e kanaleve të rrjetit vaditës...

Katër “rrugët” e Shijakut

Nga: Sokol Balla Nëse hyn në Shijak – nga secila prej katër rrugëve të tij – e kupton se bëhet fjalë jo për një qytet,...

Hajdari: “Ç’kusur kam të më akuzojnë se jam palë me ju?”, si ia kthen Rama

Deputetja Rudina Hajdari tha nga foltorja e Kuvendit se është e pamundur që Shqipëria të anëtarësohet në Bashkimin Evropian, për aq kohë sa fshatrat...

Shqiptarët paguajnë 160 milionë euro taksa për rrugët në vit, sa shpenzon qeveria

Shqiptarët paguajnë taksa direkte për rrugët gjatë një viti fiskal më shumë se sa qeveria shpenzon për mirëmbajtjen dhe ndërtimin e tyre. Në vitin 2018...

Të fundit

Një lajm i mirë për Italinë, zbulohet testi më i ri për koronavirusin

Gjatë dy javëve të fundit, Italia është përballur me shifra shokuese të të vdekurve nga koronavirusi, ku deri më tani numërohen më shumë se...

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...

MOSAD, si Izraeli po e përdor shërbimin e tij sekret kundër koronavirusit

Nga: Ben Caspit “Al Monitor” Josi Kohen, kreu i shërbimit sekret izraelit, Mossad, ka mësuar gjatë javëve të fundit një mësim shumë interesant. Ishte shumë...

Duhanpirësit, më të prirur të sëmuren me COVID-19? Çfarë thonë ekspertët

A janë duhanpirësit më të prekshëm ndaj COVID-19? Ekspertët nuk e dinë ende me siguri të plotë. “Por bazuar në informacionin që kemi në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT